Latvijā novāc pirmās arbūzu ražas; audzētāji slavē garšas īpatnības

0 komentāri

Aukstā jūnija dēļ šogad nedaudz vēlāk nekā iepriekšējos gadus Latvijā sāk novākt pirmās pašmāju arbūzu ražas.

Lai arī arbūzu audzēšana Latvijā nepiemērotā klimata dēļ ir izaicinājums, to patlaban mēģina darīt vairāki desmiti cilvēku. Šobrīd tā vairāk ir pētnieciska aizraušanās, tomēr audzētāji optimistiski uzskata, ka Latvijā audzētie arbūzi ar laiku varētu ieņemt arī savu vietu tirgū – garšas ziņā tiem esot daudz priekšrocību, salīdzinot ar ievestajiem.

Piemēram, Rolands Dambis arbūzus pus hektāra platībā audzē teju 20 gadus. ”Šogad visi agrie arbūzu stādījumi aizgāja bojā. Iespējams, tajā vainojamas aukstās jūnija naktis vai arī skābais lietus,” stāsta arbūzu audzētājs.

Pēc pirmo stādījumu nonīkšanas nolēma veikt nelielu eksperimentu un arbūzus iesēja no jauna. Tagad var novākt to ražu. ”Tos, ko noņēmām un mēģinājām ēst – ļoti garšīgi, nekāda vaina,” stāsta R. Dambis.

Daļa no R. Dambja audzētās produkcijas nonāk arī Liepājas tirgū, tomēr neražas gads būtiski cenu neietekmēšot, jo lielu konkurenci veido ievestie augļi.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas