Latvijā netrūkst cilvēku, kuri naudas dēļ ir gatavi kļūt par citas valsts pilsoni

0 komentāri

Latvijā netrūkst cilvēku, kuri naudas dēļ ir gatavi kļūt par citas valsts pilsoni, atsakoties no Latvijas pilsonības. Teju ik nedēļu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) tiek saņemts kāds iesniegums par atteikšanos no Latvijas pilsonības. Likums to darīt neliedz.

Pilsonības maiņas iemesli nereti ir finansiāli. Piemēram 2013. gadā visbiežāk cilvēki vēlējās iegūt Krievijas pilsonību.

Tas, visticamāk, noticis tādēļ, ka Krievijas pilsoņu pensionēšanās vecums ir mazāks, turklāt pensijā tiek ierēķināts arī dienests padomju armijā. Tomēr Latvijas pilsonību atgūt jau ir sarežģītāks process.

Pēdējos gados strauji palielinās to cilvēku skaits, kuri vēlas iegūt Latvijas pilsonību.

Santa Jonāte – Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) pārstāve

Ir bijuši gadījumi, kad cilvēki, kas ir atteikušies no Latvijas pilsonības, izrāda vēlmi un iniciatīvu atkal kļūt par Latvijas pilsoņiem, taču šis process vairs nav tik vienkāršs – ir jākārto naturalizācija, arī valsts valodas pārbaude, eksāmeni un viss, kas šajā procedūrā ir iekļauts.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas