Latvijā netiklās darbībās tiek iesaistīti arvien mazāki bērni, secināts pētījumā

0 komentāri

Šogad gandrīz divas reizes pieaudzis uz Bērnu uzticības tālruni saņemto zvanu skaits par seksuālo vardarbību. Pērn saņemti 117 zvani, bet šā gada deviņos mēnešos jau 208 zvani.

Eksperti mierina, ka tas neliecina par varmāku pieaugumu, bet par to, ka sabiedrība kļūst izglītotāka un drosmīgāka ziņot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Bēdīgākas ir citas tendences, netiklās darbībās tiek iesaistīti arvien mazāki bērni, jaunākie pētījumi liecina, ka jau 6 gadus veci bērni apmeklē pornosaitus, un tas var kļūt par sākumu seksuālai izmantošanai.

Populārāka kļuvusi arī pusaudžu meiteņu šantāža, piespiežot uz seksuāliem kontaktiem, nofilmējot šo situāciju un vēlāk draudot ar šo materiālu izplatīšanu skolā nepakļaušanās gadījumā.

Psiholoģisku traumu seksuāli izmantotiem bērniem rada arī vecāku vienaldzība un neticība viņu stāstītajam, tādēļ arī uz uzticības tālruni zvana simtiem cilvēku, policiju iesaistīt gatavs retais un par seksuālu izmantošanu tiek ierosināti vidēji 40-50 kriminālprocesi gadā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas