Latvija nākamā gada vidū varētu saņemt uzaicinājumu iestāties OECD

0 komentāri
Latvija nākamā gada vidū varētu saņemt uzaicinājumu iestāties OECD
FOTO: LETA

Tev noteikti jāizlasa

Pirms diviem gadiem Latvija saņēma uzaicinājumu sākt sarunas par pievienošanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai jeb OECD. Šai organizācijai ir ļoti augsti standarti, tāpēc Latvijai jāveic uzlabojumi vairākās jomās, lai tiem atbilstu.

Latvija jau ir iestājusies gandrīz visās svarīgajās starptautiskajās organizācijās – NATO, ES, ANO un citās. Bet priekšā ir vēl viens mērķis – pievienošanās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai jeb OECD. Dalība šajā kopienā ir ļoti prestiža, jo tajā atrodas tikai pasaules attīstītākās valstis.

Organizācija izveidota pēc Otrā pasaules kara, un tā galvenokārt veic pētījumus un nosaka standartus, kā valstīm uzlabot savu pārvaldību un politiku. Latvija vairākkārt mēģinājusi tai piebiedroties, bet tikai 2013. gadā tika sāktas sarunas par iestāšanos. Kā norāda par to atbildīgā Ārlietu ministrija, pašreiz viss ritot pēc plāna.

Līdzīgi kā tas bija ar pārējām organizācijām, pirms uzņemšanas Latvijai jāsakārto vairākas nozares, lai atbilstu OECD standartiem. Būtiski ir samazināt korupciju, uzlabot pārvaldību valsts uzņēmumos un pastiprināt cīņu pret nodokļu nemaksāšanu. Jāatgādina, ka pirms gada izskanēja plaša kritika par skandālu apvīto valsts uzņēmumu padomju atjaunošanu, taču tas ir viens no uzņemšanas priekšnosacījumiem.

Oktobra beigās būs pieejams ziņojums, kā OECD vērtē mūsu progresu. Rinkēvičs pauž optimismu, sakot, ka nav šaubu, ka iestāsimies. Taču to vajadzētu izdarīt iespējami ātri. Kļūšana par OECD dalībvalsti veicinās investoru uzticību un var uzlabot Latvijas kredītreitingu.

Kopumā šajā organizācijā ir 34 attīstītākās pasaules valstis. Latvija šajā kopienā būs otrā Baltijas valsts – Igauniju uzņēma jau 2010. gadā, bet Lietuva tikai nesen saņēma uzaicinājumu sākt sarunas.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas