Latvijā konstatēta jauna zirnekļu suga – sešacu zirneklis

0 komentāri

Latvijā ir konstatēta jauna zirnekļu dzimta un suga, ko visbiežāk dēvē par sešacu zirnekli, informē Latvijas Dabas fondā.

Latvijas faunai jaunā zirnekļu dzimta un suga Dysderidae, Harpactea rubicunda konstatēta Apšuciemā, un tulkojumā no angļu valodas dzimtas nosaukums ir “meža uts”. Šīs sugas zirnekļi ir sastopami sausos un vidēji sausos mežos, ganībās, dārzos, mājās, zem akmeņiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Zirnekļu dzimtai ir arī otrs nosaukums, kas tiek izmantots biežāk – sešacu zirneklis. Tas tāpēc, ka lielākajai daļai zirnekļu dzimtu ir astoņas acis. Sešacu zirnekļa galvkrūtis ir brūnā krāsā, vēders ir nedaudz gaišāks, bet kājas ir dzelteni brūnas. Tā izmērs variē no 8 līdz 12 milimetriem.

Tie ir uz augsnes dzīvojoši zirnekļi, kas neveido tīklu un barību iegūst medījot.

Tuvākā valsts, kur līdz šim bija sastopami šie zirnekļi, ir Lietuva, kur pirmo reizi tie konstatēti ap 1939.gadu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas