Latvijā ”kāzu bums”; Samazinājies arī šķirto laulību skaits

0 komentāri

Latvijā „kāzu bums”. Šogad jau salaulājušies teju tikpat daudz pāru, cik pērn visa gada laikā. Turklāt samazinājies šķirto laulību skaits. Tikmēr virzību sākusi jauna iecere – atļaut laulību reģistrēt arī pie notāriem.

Šogad kāzu maršs Latvijā skanējis jau vairāk nekā 10 tūkstošu reižu. Turklāt laulību skaits ir pieaudzis – pirmajos deviņos mēnešos viens otram „jā” vārdu teikuši par 700 pāriem vairāk nekā pērn šajā pašā periodā.

Rīgas Dzimtsarakstu nodaļas Ziemeļu izpilddirekcijā stāsta, ka nedēļas nogalēs dienā salaulā līdz pat 14 pāru.

Ja salīdzina ar iepriekšējiem gadiem, tad pērn visa gada laikā salaulājās 11 436 pāri, kas ir par teju 200 vairāk nekā 2012. gadā.

Mainījies arī vidējais vecums, kurā cilvēki pirmo reizi izvēlas oficiāli nokārtot savas attiecības. Dzimtsarakstu nodaļā zina teikt, ka šobrīd par labu laulībām izšķiras cilvēki no 25 gadu vecuma un tas lielākoties ir rūpīgi pārdomāts solis. Iespējams, tas ir viens no skaidrojumiem tam, ka sarukusi laulību šķiršanas statistika. Ja 2012. gadā tika šķirtas 7 311 laulības, tad pērn par teju 300 mazāk.

Visbiežāk laulības tiek šķirtas pēc 4-7 oficiāliem kopdzīves gadiem, turklāt tās laulības, kas reģistrētas baznīcās, Latvijā tiek šķirtas retāk – aptuveni desmitā daļa. Tiesa gan, salaulāties Dieva priekšā izvēlas vien katrs desmitais pāris.

Kopš 2011. gada sākuma laulību var šķirt pie notāra, tikai piektā daļa laulību šķiršanas lietu tiek uzticēta tiesai. Turklāt tiesā, galvenokārt, laulību šķir, ja laulātie nespēj panākt vienošanos par mantas vai uzturlīdzekļu sadali. Patlaban virzību sākusi arī iecere, kas paredz iespēju laulību pie notāra ne tikai šķirt, bet arī noslēgt.

Šobrīd vēl nav zināms, kad un vai šāda iespēja varētu arī iegūt juridisku spēku. Šajā gadījumā laulība būtu iespējams noslēgt bez lieciniekiem, kas ir nepieciešami, gan laulājoties baznīcā, gan arī dzimtsarakstu nodaļā. Tās gan norāda, ka tiek ar saviem pienākumiem galā un laulību reģistrēšanai vēl trešo institūciju piesaistīt nebūtu jēgas.

0 komentāri
Slepenais bordelis, medaļa par pārgulēšanu un sāņsoļi – lielākie olimpiskie seksa skandāli

Slepenais bordelis, medaļa par pārgulēšanu un sāņsoļi - lielākie olimpiskie seksa skandāli 3

Četrgades nozīmīgāko sporta pasākumu jeb olimpiādi bieži vien dēvē par seksa spēlēm. Sportisti ne tikai dodas pretī svarīgākajiem startiem savās karjerās, bet olimpiskais ciemats ir laba platforma, kur iztrakoties un iepazīties ar citu valstu pārstāvjiem. Tomēr viss nav tik balts, kā tas izskatās. Slepenais bordelis, medaļa par pārgulēšanu un sānsoļi – lielākie olimpiskie seksa skandāli.

Tas, ko tu nezināji par olimpisko spēļu talismaniem

Tas, ko tu nezināji par olimpisko spēļu talismaniem

Olimpisko spēļu talismana tradīcija tika aizsākta 1968. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Grenoblē. Olimpiskie simboli ir ikonas, karogi un talismani, kas tiek izmantoti, lai atbalstītu šo vērienīgo sporta pasākumu. Daži no tiem vairāk tiek izmantoti olimpisko spēļu laikā, taču citi tiek izmantoti visu laiku. Parasti tas ir olimpisko spēļu organizētājvalstī dzīvojošs, personificēts dzīvnieks.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas