Latvijā jaunieši alkoholu sāk lietot jau no 12 gadu vecuma

1 komentārs

Latvijas Alkohola nozares asociācijas (LANA) un pētījumu aģentūras eSample kopīgi veiktā pētījuma dati liecina, ka 83% Latvijas iedzīvotāju alkoholu sāk lietot vecumā no 12 līdz 18 gadiem.

Savukārt vecumā no 18 līdz 25 gadiem alkoholu lietot sākuši tikai 1,6% respondentu. Turklāt alkoholu nelieto tikai 0,3% iedzīvotāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Paradoksāli, taču tikpat liela respondentu daļa, cik norādīja, ka alkoholu sākuši lietot jau pusaudža gados, jeb 84% respondentu, uzskata, ka alkohola lietošana jauniešu vidū ir uzskatāma par nopietnu problēmu.

Tikai 3,5% nesaskatīja problēmu tajā, ka jaunieši pāragri sāk pievērsties stipriem dzērieniem.

Tāpat katrs trešais aptaujas dalībnieks akcentēja, ka jauniešus no alkohola lietošanas varētu atturēt vienīgi stingrāka uzraudzība alkohola tirdzniecības vietās, lai stiprinātie dzērieni netiktu pārdoti nepilngadīgām personām.

Iedzīvotāji par sekmīgākajiem pasākumiem, kas veicami alkohola patēriņa samazināšanai nepilngadīgo vidū, minēja veselības mācības atjaunošanu skolās, izglītojošus pasākumus valsts līmenī, brīva laika pavadīšanas alternatīvas u.c. Tāpat daudzi atzina, ka par nepilngadīgu bērnu atrašanos alkohola reibumā būtu jāsoda arī vecāki.

Tāpat LANA veiktā pētījuma dati liecina, ka divas trešdaļas lietotā alkohola ir vieglais – alus, vīns, sidrs vai alkoholiskie kokteiļu – savukārt 29% respondentu atzina, ka lieto tikai stipros dzērienus, kuri satur vismaz 35% alkohola.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Protams
    0

    Protams

    Pāris gadus vēlāk par seksu.

    20.11.2015 15:08

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas