VIDEO: Latvijā ieradušies pieci ASV armijas tanki un bruņumašīnas

0 komentāri

Šovakar Latvijā ieradies kuģis ar ASV armijas rotas apbruņojumu. Saistībā ar operāciju “Atlantic Resolve” ASV militārā vienība Latvijā ieradusies ar pieciem tankiem “Abrams” un 12 bruņumašīnām “Bradley”, informēja Latvijas Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS).

NBS brīdina autovadītājus, ka šovakar no Ventspils uz Ādažiem Militārās policijas pavadībā dosies pirmā no divām ASV tanku “Abrams” kolonnām. Tankus šovakar un rītvakar uz Ādažiem nogādās ar vilcējiem, un autovadītāji aicināti ievērot Militārās policijas norādījumus.

Bruņumašīnas un cita veida tehnika uz Ādažiem tiks nogādāta pa dzelzceļu. Informācija par to tiks sniegta vēlāk, sola NBS. Viss minētais bruņojums nāk no ASV armijas Pirmās kavalērijas divīzijas smagās bruņutehnikas rotas.

Kā ziņots, operācijas “Atlantic Resolve” laikā ASV armijas Pirmās kavalērijas divīzijas smagās bruņutehnikas rota šī mēneša sākumā nomainīs Ādažu militārajā bāzē izvietotos ASV gaisa desantniekus.

ASV armijas Eiropā karavīru klātbūtnes palielināšana Polijā, Latvijā, Lietuvā un Igaunijā no šī gada aprīļa apliecina ASV atbalstu NATO un kopīgajām drošības saistībām, piedaloties papildu militārajās mācībās un pastiprinot sadarbību drošības jomā ar partneriem un sabiedrotajiem. Militārās sauszemes mācības tiek organizētas pēc Latvijas iniciatīvas un palīdzēs veicināt sadarbspēju ar nelielu vienību, kā arī vadītāju apmācību.

ASV karavīru ierašanās reģionā notiek papildus iepriekš plānotām daudzpusējām sauszemes militārajām mācībām, piemēram, “Combined Resolve II”, “Saber Strike”, “Rapid Trident” un “Saber Guardian”.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas