Latvija grasās izlūkošanas un pretgaisa spēkos ieguldīt 158 miljonus eiro

0 komentāri
Latvija grasās izlūkošanas un pretgaisa spēkos ieguldīt 158 miljonus eiro
Foto: LETA

Valdība akceptējusi Aizsardzības ministrijas (AM) vēlmi izlūkošanas un pretgaisa aizsardzības spēju attīstībai atvēlēt 158 miljonus eiro.

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) žurnālistiem pavēstīja, ka šī summa ir paredzēta turpmākajiem astoņiem gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Valdība akceptējusi AM priekšlikumus izlūkošanas un pretgaisa spēju attīstībai, kas paredz gaisa telpas novērošanas sensoru un radaru iegādi un uzstādīšanu, individuālo pretgaisa aizsardzības sistēmu un ieroču iegādi, kā arī modernizāciju. Ar modernām sistēmām tiks aprīkoti patruļkuģi, kā arī attīstītas taktiskās izlūkošanas spējas, klāstīja Vējonis.

“Ja mēs šo visu realizēsim, varēsim nodrošināt zemo lidojumu identifikāciju pierobežā, paaugstināsim Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un pretgaisa aizsardzības spējas,” sacīja ministrs. Viņa nosauktā summa – 158 miljoni eiro – paredz gan iekārtu iegādi, to uzstādīšanu un ekspluatācijas izmaksas, gan arī personāla apmācību to lietošanā.

Valdība arī akceptēja NBS prioritāšu pārskatīšanu, vairākas prioritātes pavirzot sarakstā uz augšu. Jaunās prioritātes ir pašaizsardzības spēju stiprināšana, kaujas spēju stiprināšana, konkrētu vienību kaujas gatavības paaugstināšana, kā arī agrīnās brīdināšanas spēju stiprināšana. Kā prioritātes ir noteiktas pretgaisa aizsardzības spēju stiprināšana un zemessardzes modernizācija.

LETA pavasarī jau ziņoja, ka AM izvēlējusies risinājumu gaisa telpas novērošanas sistēmu iegādei. Latvijas pretgaisa aizsardzības spēju stiprināšanai AM saņēma piedāvājumus no 13 kompānijām par iespējām iegādāties gaisa telpas novērošanas sistēmas. NATO un Eiropas Savienības valstu kompānijas piedāvājušas vairāk nekā 15 dažādas sistēmas.

Pēc informācijas izvērtēšanas ministrijas un bruņoto spēku eksperti sagatavoja atbilstošāko risinājumu novērošanas sistēmu iegādei un šo risinājumu akceptēja arī Vējonis, aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja AM pārstāvis Kaspars Galkins.

Ministrijā gan atturējās izpaust novērošanas sistēmu izmaksas un kompāniju, no kuras stratēģiski svarīgais pirkums varētu tikt iegādāts.

Tiklīdz valdība dos zaļo gaismu novērošanas sistēmu iegādei un piešķirs atbilstošu finansējumu, ministrija sāks sarunas ar kompānijām par pretgaisa aizsardzības raķešu iegādi. Par raķetēm kompāniju aptauja netiks veikta, jo šādus ieročus piedāvā tikai nedaudz uzņēmumu un bruņotie spēki jau zina savas vajadzības.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas