Latvija gatavojas uzņemt 250 bēgļu, taču valstī nav imigrantu integrācijas politikas

4 komentāri

Jau gada beigās Latvijā var ierasties pirmie bēgļi, ko valdība apņēmusies mūsu valstī uzņemt. Kopskaitā šeit patvērumu varētu rast 250 cilvēku. Lai gan Latvijā bēgļu uzņemšanas sistēma darbojas jau 17 gadus, šajā laikā joprojām nav iedibināta iebraucēju integrācijas politika.

Divu gadu laikā Latvija uzņems 250 bēgļu. Pirmā pieturvieta mūsu valstī viņiem būs centrs Mucenieki. Te iespējams izmitināt 150 cilvēku, un pašreiz šo vietu par mājām dēvē 50 cilvēku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pārsvarā šeit ieradušies patvēruma meklētāji no tādām valstīm kā Gruzija, Afganistāna, Ukraina un Vjetnama. Muceniekos viņi mīt aptuveni 9 mēnešus – tik ilgā laikā izskata prasību par bēgļa statusa piešķiršanu. Ja tādu nepiešķir, iebraucējs tiek izraidīts uz dzimteni.

Šo deviņu mēnešu laikā patvēruma meklētāji brīvi drīkst pārvietoties pa Latviju, bet piestrādāt nav ļauts. Arī citas laika nosišanas nodarbes ir visai ierobežotas.

Katram Mucenieku iemītniekam dienā pienākas 2,15 eiro – par šo naudu jāiegādājas pārtika un higiēnas preces. Neregulāri sadzīvē nepieciešamo var sagādāt no Eiropas fondu naudas, reizēm palīdz arī ziedotāji un Sarkanais Krusts.

Mucenieki būs arī tā vieta, kur pagaidu mītnes vietu radīs 250 patvēruma meklētāju, kurus Latvija gatava uzņemt, solidarizējoties ar pārējo Eiropas Savienību. Viņi šeit ieradīsies pakāpeniski – divu gadu laikā. Taču Migrācijas lietu pārvalde atzīst, ka vēl nav skaidrs, vai tik lielam iebraucēju skaitam pietiks ar Muceniekiem, vai būs jādomā par vēl kādu izmitināšanas vietu.

Lai gan Latvija jau iepriekš ir uzņēmusi patvēruma meklētājus, arī iekšlietu ministrs atklāj, ka trūkst pieredzes – vietējiem speciālistiem būs jādodas mācībās uz valstīm, kur šāda apjoma bēgļu uzņemšana ir pierasta. Tomēr uzņemšanas un izmitināšanas shēma saglabātos līdzšinējā.

Par to, ka Latvija nav gatava uzņemt bēgļus, ir pārliecināta nevalstiskā organizācija Droša māja. Šī biedrība ir vienīgā, kas nodarbojas ar bēgļu iekļaušanu Latvijas sabiedrībā, un viņi stingri akcentē, – Latvijā integrācijas politika nepastāv.

Paredzams, ka patvēruma meklētāji Latvijā varētu ierasties gada beigās. Bēgļu vidū visvairāk būs sīriešu un eritrejiešu. Sīriju patlaban plosa karš, bet Eritreju iedzīvotāji pamet, jo tur valdošais režīms vajā un spīdzina citādi domājošos.

4 komentāri

TOP komentāri

 • lalala-pats no paša
  +1

  lalala-pats no paša

  ...vislabākais,ka valdībai pašai vajadzēs atmaksāt bēgļu atceļošanu no savas valsts fondiem... reāli pieredzēju,kad kāds cilvēks gribēja palīdzēt un paņemt uz laiku savā ģimenē bērnu no Ukrainas kara zonas-un ko domājat-jā rēķinās pašam latvietim ,ka būs jāatmaksā ceļš pašam no Ukrainas..-tas ir-250 eiro......bet ja te sanāk ,ka ieceļos no āfrikas,tad viena cilvēka transportēšana izmaksās teju 1000 eiro....tūliņ arī pēc tam izdomās valsts atmaksāt valodas kursus katram,jo-kā nu gan varēs šie tur sarunāties...atkal prāvas summas aizies.....bet-ja saslims un mirs mūsējie bērni,tad tas būs tik tāds nieks vien.....galvenais,ka var iznīcināt tā gudri un pamatīgi gruntīgi Latviešu nāciju kā tādu.....uzskatu,ka valdībā sēž tautas nodevēji..... :(

  17.07.2015 08:14

 • Aija
  +1

  Aija

  izskatās, ka vispirms izdara un tad tikai sāk domāt!

  15.07.2015 20:16

 • Jo
  +1

  Jo

  Latvija par saviem tautiešiem nevar parūpēties, bet varēs iegādāties par bēgļiem? Šiem diedelniekiem nav vietas mūsu valstī, mums tāpat pietiek krimināla, zagļu un citas ČP situācijas!

  14.07.2015 22:33

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas