Latvija gatavojas bēgļu uzņemšanai! Patvēruma meklētājiem būs jāmācās latviešu valodā

0 komentāri

Lai Latvija būtu labāk sagatavojusies bēgļu uzņemšanai, Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēmusi apjomīgus labojumus Patvēruma likumā. Izmaiņas tika apstiprinātas bez plašām debatēm.

Vienīgās diskusijas izraisīja jaunā norma, ka nepilngadīgajiem patvēruma meklētājiem ir jāmācās latviešu valodā. Pret to iebilda Saskaņas deputāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Es pilnībā piekrītu attiecībā uz nepieciešamību nodrošināt integrāciju, bet ņemsim pilnīgi konkrētu situāciju. Šobrīd Latvijā ir vairākas ģimenes no Ukrainas, kurām ir patvēruma meklētāju statuss. Viņiem ir nepilngadīgi bērni, kas šobrīd mācās ukraiņu skolās. Tātad pēc jūsu loģikas, viņiem tas būtu jāaizliedz,” vaicāja Saskaņas deputāts Boriss Cilevičs.

Tomēr šie iebildumi netika ņemti vērā. Līdz ar to spēkā būs jaunais regulējums, kas novērsīs līdzšinējo praksi, ka patvēruma meklētāji Latvijā mācās arī krieviski.

Saskaņā ar likuma izmaiņām turpmāk par patvēruma meklētāju uzņemšanu, ja to prasīs Eiropas Savienība (ES), būs jālemj Saeimai, nevis valdībai kā līdz šim. Likumā ir ieviesta vēl virkne izmaiņu. Tas lielā mērā bija nepieciešams, lai tas atbilstu Eiropas Savienības direktīvām.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas