Latvijā dārgākais siltums Lēdmanē un Grobiņā, lētākais – Viesītē

0 komentāri

Latvijā dārgākais siltums ir Lēdmanē un Grobiņā, savukārt lētākais – Viesītē. SIA Lielvārdes Remte Lēdmanē siltumu nodrošina par 77,73 eiro par megavatstundu, SIA Grobiņas siltums Grobiņā par 73,42 eiro par megavatstundu.

Trešais dārgākais siltumapgādes tarifs ir Lielvārdē, kur siltumapgādi nodrošina Lielvārdes Remte. Tas iedzīvotājiem maksā 70,82 eiro par megavatstundu.

Tam seko SIA Ikšķiles māja, kas Ikšķilē siltumu nodrošina par 70,30 eiro par megavatstundu, SIA Jūrmalas siltums, kas siltumu piedāvā par 69,02 eiro par megavatstundu, AS Olaines ūdens un siltums – 68,60 eiro par megavatstundu, SIA Cēsu siltumtīkli – 68,37 eiro par megavatstundu, SIA Ķekavas nami, kas Rāmavā, Valdlaučos un Katlakalnā siltumu nodrošina par 67,84 eiro par megavatstundu, SIA Baložu komunālā saimniecība, kas siltumu piegādā Baložos par 67,57 eiro par megavatstundu un AS Mārupes komunālie pakalpojumi, kas Mārupes ciemā siltumu nodrošina par 67,27 eiro par megavatstundu.

AS Rīgas siltums tarifs ir 58,32 eiro par megavatstundu, savukārt vislētākais siltums ir Viesītē, kur SIA Viesītes komunālā pārvalde apstiprinātais tarifs ir 40,72 eiro par megavatstundu.

Augstie siltuma tarifi Lielvārdē un Lēdmanē galvenokārt skaidrojami ar lielajiem, līdz pat 45%, trašu siltuma zudumiem un līdzšinējās apkures sistēmas neefektivitāti.

Šā gada oktobrī situācija esot būtiski uzlabojusies, jo nomainītas savu laiku nokalpojušās siltumtrases, veikti citi uzlabojumi, informējis SIA Lielvārdes Remte tehniskais direktors Andris Sirsniņš. Pēc situācijas izvērtēšanas jau nākamgad SIA Lielvārdes Remte varētu iesniegt SPRK samazinātus siltuma tarifus, kas nomainītu šobrīd spēkā esošos, vēl 2012. gadā apstiprinātos tarifus.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas