Latvijā Černobiļas AES avārijas seku likvidētājiem pasniedz īpašas piemiņas zīmes

0 komentāri

Pieminot Černobiļas atomstacijas avāriju, šodien vairāki pasākumi notika arī Latvijā. No rīta cilvēki pulcējās pie traģēdijas upuru piemiņas akmens Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas pagalmā.

Savukārt pēcpusdienā avārijas seku likvidatoriem tika pasniegtas īpašas traģēdijas 30. gadskārtai veltītas piemiņas zīmes.

Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanā pirms 30 gadiem piedalījās vairāk nekā 6000 Latvijas iedzīvotāju. Aptuveni puse no viņiem kļuvuši par invalīdiem, daudzi radiācijas izraisīto veselības problēmu rezultātā miruši.

Pirms gada politiķi deva zaļo gaismu iecerei par īpašas piemiņas zīmes izveidi avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem. Šodien tika sākta to izsniegšana.

Plānots, ka piemiņas zīmes pakāpeniski tiks pasniegtas pilnīgi visiem Latvijas katastrofas seku likvidatoriem. TV3 uzrunātie avārijas seku likvidatori valsts izrādīto uzmanību vērtē ļoti augstu.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas