Latvijā balsstiesības ir pusotram miljonam; lielākais vēlēšanu apgabals – Rīga

0 komentāri

Kopumā Latvijā balsstiesības ir vairāk nekā pusotram miljonam pilsoņu. Savukārt visvairāk balsstiesīgo ir Rīgas vēlēšanu apgabalā, kur ir aptuveni pusmiljons cilvēku ar tiesībām balsot.

Rīgai seko Vidzemes, Latgales un Zemgales vēlēšanu apgabals, savukārt vismazāk vēlētāju ir Kurzemē.

Ārvalstīs šajās vēlēšanās saskaņā ar oficiālajiem datiem, varēs balsot nepilni 90 tūkstoši balsstiesīgo – viņu nodotās balsis pieskaitīs Rīgas vēlēšanu apgabalam. Šis skaitlis ir krietni mazāks no Latviju pēdējos gados pametušo cilvēku skaita – no Latvijas pēdējo gadu laikā ir aizbraukuši vismaz 300 tūkstoši iedzīvotāju.

Iedzīvotāju skaita sarukums ir radījis korekcijas tajā, cik deputātu šajā Saeimā ievēlēsim no katra vēlēšanu apgabala. Proti, 12. Saeimā no Rīgas vēlēšanu apgabala tiks ievēlēti 32 deputāti, kas ir par diviem vairāk nekā iepriekšējās Saeimas vēlēšanās; no Vidzemes vēlēšanu apgabala – 26 jeb par vienu mazāk nekā 11. Saeimā; no Latgales vēlēšanu apgabala – 15 – tas ir tikpat, cik iepriekš; no Zemgales vēlēšanu apgabala – 14 jeb par vienu mazāk nekā 11. Saeimā; no Kurzemes vēlēšanu apgabala – 13 deputāti – tikpat cik iepriekš, 11. Saeimā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas