Latvijā attiecībā uz marihuānu ir vieni no drastiskākajiem likumiem ES

3 komentāri

Vai Latvijai jāseko citām Eiropas Savienības (ES) valstīm un jāmīkstina sodi par marihuānas lietošanu? Par to, kā apkarot narkomāniju, šodien Rīgā sprieda ES eksperti un amatpersonas. Pēdējā pētījumu centra SKDS aptauja – kas veikta pagājušajā gadā – liecina, ka marihuānas legalizāciju Latvijā atbalsta tikai 8% iedzīvotāju, bet absolūtais vairākums jeb 87% ir pret to.

Marihuānas padarīšana par legālu Latvijā pagaidām nav iespējama pat teorētiski, jo mūsu valsts ir pievienojusies ANO konvencijai, kas aizliedz Latvijai legalizēt jeb padarīt likumīgu tā dēvētās zālītes smēķēšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tas, par ko notiek jau nopietnākas diskusijas, ir tā dēvētā marihuānas dekriminalizācija. Tas nozīmētu, ka marihuānas lietošana joprojām būtu aizliegta, taču par to vairs nepienāktos kriminālatbildība, bet tikai administratīvais sods. Joprojām krimināli sodāma būtu marihuānas pārdošana.

Jānorāda, ka iet šādu ceļu izvēlējušās ļoti daudzas valstis. Tikai ES vien marihuāna ir dekriminalizēta Igaunijā. Spānijā, Portugālē, Itālijā, Čehijā, Austrijā, Horvātijā, Beļģijā, Dānijā. Tātad tā dēvētā zālīte dekriminalizēta trešdaļā ES valstu.

Tikmēr Latvijā pašlaik ir vieni no drastiskākajiem likumiem attiecībā uz marihuānu. Par tās lietošanu draud kriminālatbildība un ir iespējams pat nonākt cietumā. Saistībā ar Latvijas prezidentūru ES padomē Rīgā šodien notika diskusija par narkomāniju Eiropā un cīņu pret to, kurā piedalījās arī ārvalstu eksperti un amatpersonas. Viens no jautājumiem bija arī iespēja dekriminalizēt marihuānu.

“Par to būtu jāsoda ar kādām sankcijām, naudassodu vai piedāvājot ārstēšanās iespējas. Tas ir veids kā Eiropas valstis reaģē uz marihuānas lietotājiem. Atkarību var ārstēt. Cietums nav labākais veids kā ārstēt kādu, kuram nepieciešama ārstēšana,” norāda Eiropas Narkotiku un narkomānijas uzraudzības centra eksperts Danilo Balots.

Viņš gan uzsver, ka nav tādas vienas ideālās receptes kā cīnīties ar marihuānas lietošanu, katrai valstij jāizstrādā sev piemērots regulējums. Iekšlietu ministrijā uzskata, ka Latvijas sistēma strādā labi. Jau tagad, ja marihuānas lietotāju pieķer pirmo reizi, tad viņam kriminālatbildība neiestājas.

Daudziem iedzīvotājiem tomēr ir atšķirīgs viedoklis, un interneta vietnē manabalss.lv jau savākti vairāk nekā 10 tūkstoši parakstu par marihuānas dekriminalizāciju. Tas nozīmē – iniciatīva būs jāvērtē Saeimai.

Vairāk skaties pievienotajā video!

3 komentāri

TOP komentāri

 • Einars
  0

  Einars

  Tu esi tautas mate?? visu tautu piedzemdeji? ka tu vispar ta vari apgalvot? ja tu kaut kam nneesi gatavs ta ir tikai un vienigi tava problēma draugs..

  26.04.2015 09:23

 • Aleksandrs
  0

  Aleksandrs

  Tauta nav nobriedusi šādai rīcībai!!!

  16.04.2015 22:35

 • Krekers
  0

  Krekers

  Legalize!!!

  16.04.2015 20:30

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas