Latvijā atkal būs jaunas identifikācijas kartes un jauns e-paraksts

0 komentāri

Jauns e-paraksts, modernizētas fizisko personu datu un nodokļu sistēmas. Šādiem projektiem tuvākajos gados varētu tērēt līdz 15 miljoniem eiro, tā šodien savā pirmajā sēdē izlēmusi atjaunotā Informācijas sabiedrības padome.

Jau pēc dažiem gadiem Latvijā atkal būs jaunas identifikācijas kartes un jauns e-paraksts, kura ieviešanai un iedzīvināšanai līdz šim tērētie miljoni sevi nav attaisnojuši. Tāpēc līdz pieciem miljoniem eiro tiks tērēti jaunas platformas veidošanai – atbilstoši jaunai Eiropas Savienības regulai.

Ekspertu vērtējumā, e-parakstam nepieciešami būtiski uzlabojumi. Pagaidām no pusmiljona ID karšu lietotājiem tikai piektā daļa aktivizējusi e-paraksta funkciju, bet aktīvi lieto vien 20 tūkstoši. Viena no galvenajām problēmām – e-parakstam ir pārāk mazas izmantojuma iespējas.

Tāpēc padome ieteiks valdībai pēc diviem gadiem paredzēt valsts budžetā finansējumu e-paraksta uzturēšanai un attīstīšanai.

Turklāt atbalstīta arī ideja, ka nākotnē saziņā ar valsti iedzīvotājiem teju piespiedu kārtā būtu jāizmanto e-identitāte – par papīra dokumentu iesniegšanu prasot maksu.

Starp padomes atbalstītajiem projektiem, kur katrs jārealizē trīs gadu laikā, un tam varēs tērēt līdz pieciem miljoniem eiro, ir arī nodokļu informācijas sistēmas uzlabošana un fizisko personu datu pakalpojumu modernizācija. Kopumā šiem un vēl citiem informācijas tehnoloģiju projektiem paredzēts tērēt 150 miljonus eiro, un to īstenošana vēl būs jāapstiprina valdībā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas