Latvija ar igauņu un britu ekspertiem apmainīsies pieredzē par pedofilu ķīmisko kastrāciju

0 komentāri

Mēs cīnāmies ar sekām – pie šāda atklājuma nonākuši politiķi sēdē, kurā spriests par to, kā pasargāt bērnus no pedofiliem.

Tikai pēc asu reakciju izsaukušajiem šokējošajiem noziegumiem pret maziem bērniem Liepājā un Koknesē valdība sāk domāt par līdzekļiem cīņā pret bērnu izvarotājiem un varmākām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai stiprinātu bērnu aizsardzību pret dzimumnoziedzniekiem, šodien tieslietu ministrs un ģenerālprokurors valdībā bija sasaucis Noziedzības novēršanas padomes sēdi. Galvenais secinājums, – šobrīd notiek cīņa tikai ar problēmas sekām.

Šādā formātā par noziedzības novēršanu atbildīgo amatpersonu sēdes netiek sasauktas bieži. Par to liecināja arī Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas apmulsums pēc sanāksmes.

Cik daudz Latvijā bērnu cieš no pedofiliem, šāda statistika publiski netiek sniegta. Taču problēmu iezīmē nesenie pedofilijas gadījumi; pēdējais no tiem – Kokneses novadā seksuāli izmantotā desmit mēnešus vecā meitene.

Patlaban Saeimā, lai pedofiliem paredzētu bargākus sodus, tiek skatīti grozījumi likumos. Taču nepieciešams arī preventīvs darbs, piemēram, atbildīgajiem jāspēj operatīvi apmainīties datiem, kā arī jārīko izglītojošie pasākumi skolās, sociālajos dienestos un iekšlietu sistēmā.

Plānots lūgt arī britu pieredzi par publiska pedofilu reģistra veidošanu un kaimiņu igauņu – par pedofilu ķīmisko kastrāciju. Taču noprotams, ka ārvalstu ekspertu pieredze vairāk domāta mītu kliedēšanai sabiedrībā, mazāk – prakses pārņemšanai.

Lai nenotiktu cīņa tikai ar problēmas sekām, tagad ministrijām dots trīs mēnešu laiks, lai nāktu klajā ar saviem priekšlikumiem.

Plašāk skaties LNT Ziņu sagatavotajā sižetā!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas