Latvija ar igauņu un britu ekspertiem apmainīsies pieredzē par pedofilu ķīmisko kastrāciju

0 komentāri

Mēs cīnāmies ar sekām – pie šāda atklājuma nonākuši politiķi sēdē, kurā spriests par to, kā pasargāt bērnus no pedofiliem.

Tikai pēc asu reakciju izsaukušajiem šokējošajiem noziegumiem pret maziem bērniem Liepājā un Koknesē valdība sāk domāt par līdzekļiem cīņā pret bērnu izvarotājiem un varmākām.

Lai stiprinātu bērnu aizsardzību pret dzimumnoziedzniekiem, šodien tieslietu ministrs un ģenerālprokurors valdībā bija sasaucis Noziedzības novēršanas padomes sēdi. Galvenais secinājums, – šobrīd notiek cīņa tikai ar problēmas sekām.

Šādā formātā par noziedzības novēršanu atbildīgo amatpersonu sēdes netiek sasauktas bieži. Par to liecināja arī Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas apmulsums pēc sanāksmes.

Cik daudz Latvijā bērnu cieš no pedofiliem, šāda statistika publiski netiek sniegta. Taču problēmu iezīmē nesenie pedofilijas gadījumi; pēdējais no tiem – Kokneses novadā seksuāli izmantotā desmit mēnešus vecā meitene.

Patlaban Saeimā, lai pedofiliem paredzētu bargākus sodus, tiek skatīti grozījumi likumos. Taču nepieciešams arī preventīvs darbs, piemēram, atbildīgajiem jāspēj operatīvi apmainīties datiem, kā arī jārīko izglītojošie pasākumi skolās, sociālajos dienestos un iekšlietu sistēmā.

Plānots lūgt arī britu pieredzi par publiska pedofilu reģistra veidošanu un kaimiņu igauņu – par pedofilu ķīmisko kastrāciju. Taču noprotams, ka ārvalstu ekspertu pieredze vairāk domāta mītu kliedēšanai sabiedrībā, mazāk – prakses pārņemšanai.

Lai nenotiktu cīņa tikai ar problēmas sekām, tagad ministrijām dots trīs mēnešu laiks, lai nāktu klajā ar saviem priekšlikumiem.

Plašāk skaties LNT Ziņu sagatavotajā sižetā!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas