Latviešu organizācijas grib pasargāt tautiešus no apkrāpšanas Lielbritānijā

0 komentāri

Latviešu organizācijas cer panākt izmaiņas likumos, lai uzlabotu viesstrādnieku tiesības Lielbritānijā un pasargātu tos no apkrāpšanas.

Sagatavotie ierosinājumi iesniegti britu valdībā, un latviešu iniciatīvai plāno pievienoties arī Lielbritānijā dzīvojošie lietuvieši un poļi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Nav noslēpums, ka viesstrādnieki Lielbritānijā bieži vien tiek apkrāpti. Taču eksistē arī pavisam legāls veids, kā darbā iekārtošanas aģentūrām izmantot strādniekus un par viņiem nemaksāt valstij nodokļus – tas ir tā sauktais “0 kontrakts”, kas ļauj nodarbināt strādnieku dažas dienas vai pat stundas nedēļā, atstājot gandrīz bez iztikas līdzekļiem.

Lai arī britu valdība par šo shēmu zina, tomēr līdz šim neviens nebija pacenties apkopot pierādījumus un parādīt izmantošanas reālos apmērus.

Bostonā dzīvojošais latviešu biedrības vadītājs Ziedonis Barbaks vairāku gadu laikā ir apkopojis vairāk nekā 1600 latviešu viesstrādnieku stāstus par 15 dažādām krāpšanas shēmām.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas