Latvieši Parīzē: visapkārt valda bailes, bet ir arī liela vienotības izjūta

1 komentārs

Pašlaik Parīzē atrodas simtiem Latvijas pilsoņu – daudzi tur gan dzīvo pastāvīgi, citi ieradušies tūristu gaitās. Par laimi, neviens no tautiešiem uzbrukumos nav cietis. 

Pēc Ārlietu ministrijas sniegtās informācijas, Parīzē esošie tautieši terora aktos nav cietuši. Pašlaik Francijas galvaspilsētā atrodas vairākas tūristu grupas no Latvijas. TV3 ziņām izdevās sazināties ar vienu no atpūtniekiem, kas atradās netālu no uzbrukuma vietas, bet par notikušo uzzināja tikai ierodoties viesnīcā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tad, kad mēs zinājām, kas notiek, sēdējām pie hoteļa skvēriņā, cilvēki sēdēja skvēriņos un nemaz nezināja, kas noticis. Mēs dzirdējām tālumā šāvienus, tādas lietas. Laiks bija labs, bija pilns ar cilvēkiem, bet visi ātri pazuda pēc tiem notikumiem. Tagad braucām stadionam garām, viss mierīgi. Neredzēja nevienu armijas mašīnu. Vienā vietā bija tikai policijas ekipāža ar automātiem.

Arī latviete Una Bergmane, kas Parīzē studē un strādā, atradās netālu no notikumu vietas. Viņa ar draugiem tobrīd vakariņoja.

Neviens jau nezināja, kurā brīdī uzbruks, un kad uzbruks, nešķiros, kurš ir musulmanis un kurš nav. Tajā brīdī ļoti bail, bet solidaritātes sajūta. Daži saka, ka paliks mājās. Citi saka, ka ies uz ielas un darīs visu kā parasti, lai parādītu, ka viņus nevar iebiedēt. Ka vienīgais veids kā pretoties terorismam ir dzīvot ikdienas dzīvi.

Savukārt parīziete Kristīne Sniedze pašreiz jūtas, kā iesprostota slazdā. Viss pilsētā ir slēgts un visapkārt ir policija un bruņotie spēki.

Viss ir bloķēts, ārkārtas stāvoklis. Paralīzes stāvoklis, izmirusi pilsēta. Ir kopīga baiļu sajūta. Tā ir masveida agresija, kas var notikt jebkurā laikā uz ielas. Cilvēki ir panikā. Pašlaik lidojumi no Parīzes uz Latviju vai pretējā virzienā nav atcelti, vien tiek brīdināts par reisu iespējamu kavēšanos.

Par savu tuvinieku drošību Parīzē var pārliecināties zvanot uz Ārlietu ministriju.

1 komentārs

TOP komentāri

  • mirstīgais
    +1

    mirstīgais

    NO LIELVEIKALA APMEKLĒJUMA NEVIENS NAV ATTEICIES,bet nakts parādīs !

    14.11.2015 21:27

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas