Latvieši mēro tālu ceļu, lai vērotu Saules aptumsumu

0 komentāri

Priecīga ziņa visu neparasto dabas parādību piekritējiem. Pasaulē ik pa pusotru gadu ir vērojama tāda dabas parādība kā Saules aptumsums. Nākamnedēļ, 20. martā, Latvijā varēs novērot daļēju, nepilnīgu šo parādību, taču pilnīgu to varēs redzēt Norvēģijas pašos Ziemeļos – Svālbaras salās.

Katru reizi aptumsums ir vērojams no citas pasaules daļas, piemēram, 2009. gadā tas labi bija redzams Ķīnā vai arī 2012. gadā Austrālijā, kas ir diezgan tāls gabals no Latvijas, tomēr maza cilvēku grupiņa Latvijas iedzīvotāju brauc tieši uz vietām, kur šo aptumsumu var vērot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Astoņu cilvēku komanda – Agnese, Alīna, Anders, Edgars, Everita, Juris, Kristīne, Rūdolfs – pilnu Saules aptumsumu šogad dosies vērot uz sasalušo salu Spicbergenu Svālbaras arhipelāgā, kas atrodas tikai 15 grādu attālumā no Ziemeļpola.

Aptumsums norisināsies 20. marta rītā. Šā aptumsuma pilnā fāze (tas ir tad, kad Mēness atrodas tieši starp novērotāju un Sauli, tādējādi pilnībā aizklājot Sauli mūsu skatam) būs redzama tikai pāris vietās uz cietzemes – dāņu Fēru salās un norvēģu Svālbaras arhipelāgā, kas abas atrodas Ziemeļeiropā. Svālbaras lielākajā pilsētā Longjērbīenē pilnā aptumsuma fāze ilgs gandrīz 2,5 minūtes.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas