Latvieši divas dienas Briselē cīnīsies par lielāku atbalstu piensaimniekiem

0 komentāri

Ar prasību palielināt atbalstu piensaimniekiem saistībā ar dramatiskajiem zaudējumiem Krievijas embargo dēļ Briselē divas dienas notiks zemnieku protesta akcija. Tajā piedalīsies Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas lauksaimnieki.

Akcijā Briseles politiķiem un ierēdņiem tiks dalītas piena pudeles, uz kuru etiķetēm dažādās valodās būs kodolīgi uzraksti, kas atspoguļos katastrofālo situāciju nozarē. Zemnieku mērķis ir prasīt Briseles varasvīriem apsvērt turpmākā atbalsta iespējas piensaimniekiem.

Plānots, ka protestētāju delegācijā būs četri pārstāvji no katras valsts.
Jau ziņots, Eiropas Komisija (EK) Latvijas zemniekiem piešķīrusi 7,7 miljonus eiro. Tikmēr Zemkopības ministrijas (ZM) aplēses liecina, ka Krievijas sankcijas Latvijas piena ražotājiem radīs vismaz 20 miljonu eiro zaudējumus.

Protesta akcija Briselē ilgs divas dienas.

”Tā būs labvēlīga protesta forma, lai atgādinātu, ka, neskatoties uz piešķirto atbalstu, Baltijas valstis un Somija vēl joprojām ir ļoti kritiskā stāvoklī un tām ir jādod liels atbalsts,” sacīja Latvijas Zemnieku federācijas pārstāve Agnese Hauka.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas