Latgaliešus sanikno skandalozas BBC filmas translēšana televīzijā

1 komentārs

Britu raidorganizācijas BBC filma, kas izspēlē Krievijas okupāciju Latvijā un Latgali attēlo kā separātisku reģionu, pamatīgi saniknojusi reģiona iedzīvotājus.

Teju visu Latgales pašvaldību vadītāji parakstījuši vēstuli, kurā filmu dēvē par provokāciju un aicina Latvijas augstākās amatpersonas darīt visu, lai atjaunotu reģiona starptautisko reputāciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Līdzīgās domās ir Latvijas prokrieviskie spēki, kas pie valdības ēkas šodien pat bija sarīkojuši piketu.

Vēstuli parakstījuši vairāku pašvaldību, tostarp Ludzas, Daugavpils, Zilupes, Līvānu mēri.

Vēstulē akcentēts, ka filma esot dokumentāli mākslinieciska provokācija pret Latgales reģiona iedzīvotājiem, visasākajā veidā aizskarot reģionā dzīvojošo latviešu, krievu, poļu, baltkrievu, lietuviešu un citu tautību patriotiskās jūtas un viszemiskākajā formā nepelnīti pret nostatot Latgali pārējai Latvijai, Eiropai un pasaulei.

Vēstules parakstītāju vidū arī Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs. Izrādās, ka pretenzijas pret filmas demonstrēšanu viņam nemaz nav, to ir vērts redzēt un pakavēties pārdomās, taču riebumu izraisījusi Latgales neoficiālā, taču ļoti populārā karoga ķengāšana, pasludinot to par teroristu simbolu.

Kņadu ap filmu steidz izmantot arī marginālie radikāļi – Latvijas Krievu savienība, ar Tatjanu Ždanoku priekšgalā. Pēcpusdienā iepretim Ministru kabinetam pārdesmit cilvēku pulcējās uz piketu, protestējot pret filmas rādīšanu.

Tikmēr latgalieši pauž bažas, ka filma un tās radītā ažiotāža var pamatīgi atsaukties arī uz reģiona ekonomiku, piemēram, atbaidīt tūristus vai investorus. Filma dramatiskā veidā paredz scenāriju, ka lokālais konflikts Latgalē izvēršas postošā cīniņā, pat ieskandinot Trešā pasaules kara sākumu.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • Protams
    +2

    Protams

    Tie saniknotie ir Kremļa pakalpiņi. Īstais latgalietis, kas zina Latgales vēsturi- nebeidzamos krievu iebrukumus Māras zemē, latgaliešu slaktiņus un gūstu, to filmiņu uztver saprotoši.

    20.02.2016 05:18

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas