Lai uzlabotu pilsētvidi, Rīgā vēlas aizliegt celtniecības sieta izmantošanu

0 komentāri

Pilsētvides uzlabošanas nolūkā Rīgā ierosinās pakāpeniski aizliegt celtniecības sieta jeb aizsargsieta izmantošanu. Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte pastāstīja, ka departaments plāno grozīt Rīgas domes saistošos noteikumus par būvju uzturēšanu, aizliedzot vidi degradējošu būvju īpašniekiem turpmāk kā risinājumu īpašumu sakārtošanā izmantot vizuāli nepievilcīgo aizsargsietu.

Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR skaidroja, ka pēdējos gados aizsargsieta izmantošana pilsētā ir ievērojami pieaugusi. “No tā secināms, ka ēku īpašnieki nevis sakārto fasādes, bet, ietaupot naudu, piestiprina sietu. Un tas nav nedēļu, bet gadu jautājums,” skaidroja Burovs. Viņš uzsvēra, ka nereti no šo ēku fasādēm, pie kurām piestiprināts siets, atdalās elementi un krīt uz ietves, apdraudot apkārtējo drošību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Plānojam sagatavot izmaiņas normatīvos, aizliedzot sietu. Domājam par pārejas perioda noteikšanu – līdz 2017.gada 1.septembrim. Līdz šim datumam Rīgas būvju īpašniekiem, kuru fasādēs izmantots siets, tās beidzot būtu jāsakārto, noņemot sietu,” ieceri raksturoja Īpašuma departamenta direktors.

Viņš arī skaidroja, ka pirms grozījumu izstrādes departamenta darbinieki plāno apspriesties ar citu pilsētu pašvaldību pārstāvjiem, kā arī ar iedzīvotājiem, lai uzzinātu viņu vērtējumu iecerei. “Ja gūsim atbalstu, grozījumus noteikti izstrādāsim,” sacīja Burovs.

Viņš arī norādīja, ka turpmāko divu vasaru laikā tiks novākti dekoratīvie sieti no Rīgas pašvaldībai piederošajām ēkām.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas