Lai samazinātu zāļu cenas, Baltijas valstis vienojušās par kopīgiem iepirkumiem

1 komentārs
Lai samazinātu zāļu cenas, Baltijas valstis vienojušās par kopīgiem iepirkumiem
FOTO: Flickr

Baltijas valstis vienojušās par sadarbību zāļu un medicīnas ierīču iegādē. Latvijas, Lietuvas un Igaunijas politiķi ir aprēķinājuši, ka kopīgi liela apjoma iepirkumi ļaus samazināt medikamentu cenas aptiekās.  

Veselības ministrijā un Saeimā ir pārliecināti, ka šis projekts ir dzīvotspējīgs un kalpos par pamatu sadarbības pastiprināšanai arī citās jomās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Par kopīgu iepirkuma sistēmas izveidi jau pirms pieciem gadiem vienojās Baltijas valstu premjerministri. Galvenais mērķis ir samazināt valstu izdevumus zāļu un medicīnas ierīču iepirkumiem. Nepieciešamības gadījumā valstis cita citai varēs aizdot centralizēti iepirktās zāles vai medicīnas ierīces. Patlaban ir uzsākts pilotprojekts – kopīgi tiek iegādātas vakcīnas pret tuberkulozi bērniem.

Saeimas Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas deputāti bija vienisprātis, ka pēc pilotprojekta īstenošanas sadarbība ir jāturpina. Kopīgi jāiepērk tādi medikamenti, kuri ir nepieciešami plašākam sabiedrības lokam. Tiklīdz sistēma sāks strādāt pilnvērtīgi – zāļu cenas aptiekās samazināsies, prognozē deputāti.

Tautas priekšstāvji ir pārliecināti, ka sadarbība zāļu iegādē veicinās kopīgu projektu īstenošanu arī citās jomās. Piemēram, šā brīža ģeopolitiskajos apstākļos svarīgi īstenot sadarbību valstu militārajos  iepirkumos.

1 komentārs

TOP komentāri

  • jans
    0

    jans

    ...un kā redzējāt Panorāmā, tas izrādās bleķis,jo pērkot tās no vienīgā ražotāja ES,cena nesamazinās.

    04.03.2015 22:34

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas