Lai pasargātu Rīgas pils mūri no svecīšu liesmām, pie mūra stiprinās režģi

1 komentārs

Šogad Lāčplēša dienā uz Rīgas pils mūra atkal varēs novietot svecītes. Lai mūri nesabojātu, izgatavoti īpaši plauktiņi no režģa sieta un šonedēļ izmēģināja to stiprināšanu pie pils mūra.

Ja pērn 11. novembrī iedzīvotāji bija aicināti svecītes pie Rīgas pils mūra nelikt, lai neradītu ugunsbīstamas situācijas kā pirms diviem gadiem un mūri nebojātu, šogad šī problēma atrisināta.

Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) kopā ar Pils atjaunošanas padomes locekļiem izskatījuši vairākus variantus, kā nodrošināt iespēju pie sienas atstāt svecītes tā, lai tas būtu droši un siena nenokvēptu un netiktu bojāta.

Pērnā gada Lāčplēša diena bildēs!

Režģis tiks izvietots gar mūri 176 metru garumā – visā platībā, kur tradicionāli liktas svecītes. Lai to nostiprinātu, mūrī izurbs caurumus un pašu režģi piestiprinās ar skrūvēm. Savukārt zem režģiem plānots novietot cinkotas metāla vannas ar smiltīm, kur pilēt sveču vaskam.

Tā kā svecītēm atvēlētā vieta uz režģa nepārsniedz sešarpus centimetrus, iedzīvotāji aicināti neņemt līdzi lielākas sveces.

Aptaujātajiem iedzīvotājiem par šādu risinājumu domas dalās, tomēr visi atzīst, ka svecītes Krastmalā liks jebkurā gadījumā.

Režģi plānots uzstādīt vairākas dienas pirms Lāčplēša dienas svētkiem. Pēc tam to noņems un atkal izmantos nākamgad un arī turpmāk. Kopumā tā izgatavošana izmaksājusi 60 tūkstošus eiro.

VIDEO:

1 komentārs

TOP komentāri

  • ...
    0

    ...

    raudu mūris...

    25.10.2015 10:23

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas