Lai arī pierādīta balsu nopirkšana par labu Zaķim, ar to nepietiek, lai pārskatītu vēlēšanu iznākumu

3 komentāri

Jau pirms kāda laika Latgales tiesā nolasīts tiesas spriedums pēc skaita ceturtajā krimināllietā par balsu pirkšanu par labu ”Vienotības” deputātam Dzintaram Zaķim. Tiesa konstatēja 9 vēlētāju uzpirkšanu.

Kopā ar citos spriedumos fiksētajām nelikumībām, pierādīts, ka par labu Zaķim nopirktas 66 balsis. Taču pēc matemātisku aprēķinu veikšanas CVK konstatēja, ka joprojām nav pamats pārskatīt deputātu sadalījumu Latgalē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Trīs gadu tiesāšanas rezumējums – ”Vienotībai”  līdz deputāta mandāta zaudēšanai par labu “Saskaņai” pietrūka pierādījumu par 12 nopirktām balsīm.  Cimdars atzīst, – šāda rēķināšana dažus gadus pēc vēlēšanām uzticību demokrātijai nevairo, taču citus risinājumu likums šobrīd nepiedāvā.

Izeja būtu vēlētāju reģistra ieviešana Saeimas vēlēšanās, līdzīgi kā tas ir pašvaldību velēšanās. Tas nelikumību gadījumā ļautu operatīvi rīkot atkārtotas vēlēšanas, konkrēta iecirkni vai apgabalā. Taču nesen Saeima nolēma reģistru neveidot.

Līdz ar to Zaķa skandāls var atkārtoties arī pēc gada 13. Saeimas vēlēšanas, īpaši ņemot vērā, ka paša deputāta vaina tā arī netika pierādīta, jo pats Zaķis apgalvoja, ka kļuvis par provokācijas upuri.

Zīmīgi, ka pēc nelikumībām Zaķis pat nezaudēja vietu “Vienotības” Saeimas frakcijā, kur, visticamāk, darbosies līdz pat nākamā gada rudenim. Šis skandāls liela mērā ievadīja “Vienotības” krahu, kas turpinās joprojām.

Jāatgādina, ka pret Zaķa izslēgšanu no partijas frakcijas balsoja vairākums Zaķa kolēģu, par spīti tam, ka pirktajos biļetenos tika svītroti visi, izņemot pašu Zaķi.

3 komentāri

TOP komentāri

 • archiks
  +1

  archiks

  Ar to pilnīgi pietiek,lai patriektu,gan to Zaķi un pārējos kuri ir par to atbildigi.

  22.04.2017 13:21

 • SO.
  +1

  SO.

  Kāda būtu jēga balsu pārstumšanai 3 gadus pēc vēlēšanām, pēc gada jau nākošās.Būtu vērts atcerēties visu šo jezgu pirms nākošajām un vēl uzzināt, tieši kuri aizsargāja pašu Zaķi Saeimā. Atceros, cik vētraini, piemēram, Čigāne stāstīja, cik Zaķis ir godīgs, kad žurnālisti pierādīja viņa rebes ar nodokļiem, apm. pēc pusgada vai vairāk, viņš taču samaksājis.Godīgs gan būtu maksājis uzreiz, man liekas.

  22.04.2017 09:06

 • Cimgars
  0

  Cimgars

  Idiotisms!

  22.04.2017 18:38

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas