Lāčplēša dienā svecītes vairs nedrīkstēs likt uz Rīgas pils mūra

0 komentāri

Lai pasargātu Rīgas pils mūra vēsturiskos ķieģeļus no neatgriezeniskas bojāšanās, ko rada svecīšu izdedži un liesmu karstums, nolemts vairs neļaut svecītes likt sienā.

Rīgas dome nekādas īpašus plauktus vai paliktņus pie mūra šogad izvietot neplāno. Iedzīvotāji tiek aicināti svecītes novietot pie sienas zaļajā zonā un uz ietves.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Aivars Siliņš, Valsts nekustamie īpašumi Būvniecības pārvaldes direktors:

Cilvēkiem lūdzam nelipināt neko pie mūra un novietot svecītes tikai tajās vietās, ko ierādījusi Rīgas dome. Mēs ceram uz sapratni, sakopsim to, kas ir kopjams, un saudzēsim, kas jau izdarīts.

Pērn Lāčplēša dienas priekšvakarā Rīgas pils mūrī svecīšu nolikšanai tika uzstādīti īpaši paliktņi, taču ideja cieta neveiksmi – svecīšu bija tik daudz, ka karstums izkausēja plauktus un sākās degšana. To apdzēšanai bija nepieciešama pat ugunsdzēsēju palīdzība, savukārt siena tika bojāta.

Pēc svecīšu degšanas pagājušā gadā uzņēmums Valsts nekustamie īpašumi par vairāk nekā 20 tūkstošiem eiro Rīgas pils mūri atjaunoja. Patlaban ir restaurēta visa 280 metrus garā Rīgas pils mūra siena.

Nākamgad svecīšu novietošanai tikšot meklēs cits risinājums, pauž domes pārstāvji.

Vairāk uzzini, skatoties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas