Laba ziņa pensionāriem! Maijā sāks izmaksāt pārskatītās pensijas, sola Reirs

0 komentāri

2016.gadā ir uzsākta pensiju pārskatīšana cilvēkiem, kuriem pensija piešķirta vai pārrēķināta 2010.gadā, informē Labklājības ministrija (LM).

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) pārskatīs tās pensijas, kas ir piešķirtas vai pārrēķinātas laikā no 2010.gada 1.janvāra līdz 2010.gada 31.decembrim. Proti, pārskatīs pensijas, kuru aprēķināšanā piemērots 2009.gada negatīvais apdrošināšanas iemaksu algas kapitāla indekss.

Pārskatītās pensijas VSAA sāks izmaksāt maijā.

“Esmu gandarīts, ka tiesiski ir atrisināts jautājums, kad strauju darba tirgus svārstību ietekmē, tiek būtiski ietekmēts pensijas apmērs. Turpmāk negatīva kapitāla indeksa gadījumā piemēros izlīdzināšanas metodi. Tas nozīmē, ka negatīvos indeksus aizstās ar skaitli “1” līdz laikam, kad negatīvo un pozitīvo indeksu reizinājums būs lielāks par skaitli “1”,” atzīst labklājības ministrs Jānis Reirs.

Pārskatīšana notiks arī divos nākamajos gados:

• 2017.gadā pārskatīs 2011.gadā piešķirtās (pārrēķinātās) vai pensijas;

• 2018.gadā pārskatīs 2012., 2013., 2014. un 2015.gadā piešķirtās (pārrēķinātās) pensijas.

LM atgādina, ka pensiju aprēķina katram cilvēkam individuāli, par pamatu ņemot pensijas sākuma kapitālu (aprēķināts, ņemot vērā darba stāžu līdz 1996.gadam un vidējo iemaksu algu laika periodā no 1996.gada līdz 1999. gadam), pensijas kapitālu (no 1996.gada 1.janvāra personificētajā kontā reģistrētās sociālās apdrošināšanas iemaksas), kā arī pensionēšanās vecumu.

Pensionēšanās vecums katru gadu palielinās par 3 mēnešiem un 2016.gadā ir 62 gadi un 9 mēneši.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Aizpildi hokeja testu īstiem “spečukiem”!

Aizpildi hokeja testu īstiem "spečukiem"! 9

Nav tālu hokeja pavasaris, kad daudzi no mums sekos līdzi Latvijas hokeja izlases panākumiem pasaules čempionātā, un, ja tu esi īsts hokeja fans, tad piedāvājam tev pārbaudīt zināšanas par šo spēli!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas