Laba ziņa! Latvijā samazinās jauniešu bezdarba līmenis

0 komentāri

Jauniešu bezdarbu Latvijā veicinājusi šobrīd notiekošā Eiropas Savienības (ES) programma, kuras laikā jaunieši var izmēģināt savus spēkus vairākās profesijās.

Vieni šajā laikā saprot, kas viņiem nepatīk, citi, kas patīk, bet trešdaļa jauniešu pēc tam darbu atrod.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Metināšana ir tikai viena no vairāk nekā 80 profesionālās izglītības programmām, ko, pateicoties ES finansējumam, var apgūt jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem. Sešu nedēļu kursa laikā katrs šobrīd bez darba esošais jaunietis var iepazīties ar trim profesijām pēc savas izvēles.

ES projekta Darbnīcas jauniešiem nolūks ir palīdzēt jauniem cilvēkiem orientēties plašajā profesiju piedāvājumā un vienlaikus izprast, kura profesija katram jauniešiem der vislabāk.

Projekts Darbnīcas jauniešiem norisinās jau trešo gadu un šogad piedāvāto vietu skaits pieaudzis gandrīz divās reizēs, sniedzot iespēju aptuveni tūkstotim jauniešu apgūt interesējošo profesiju pamatus.

Pērn vislielāko interesi jauniešu vidū raisīja tādas profesijas kā lietvedis, loka metinātājs, konditora palīgs, frizieris, florists un projektu vadītājs.

60% mācību laika tiek veltīti praktiskām nodarbībām, savukārt 40% – teorijai. Ar šogad piedāvātajām programmām šobrīd var iepazīties Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapā.

Šobrīd jaunākie statistikas dati liecina, ka bezdarbs jauniešu vidū Latvijā turpina samazināties. Pērn par bezdarbniekiem Latvijā oficiāli tika uzskatīti 16 tūkstoši jauniešu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas