Laba ziņa! Dabas draugi no vairākiem Latvijas ezeriem izceļ “spoku tīklus”

0 komentāri

Pasaules Dabas fonds noslēdzis vairākus mēnešus ilgu akciju, kuras laikā no Latvijas ūdenstilpēm izcelti seni, pamesti tīkli jeb tā dēvētie “spoku tīkli”. Tie rada draudus gan zivīm, gan citiem ūdens iemītniekiem un arī atpūtniekiem. 

”Spoku tīkli” ir pasaules mēroga problēma. Gan maluzvejnieku, gan netīšām aizmirstie vai vētrās aiznestie tīkli ūdenī ir drauds ekosistēmai – tīklos sapinās un dzīvi mocībās beidz zivis, roņi. Turklāt tikpat labi šie aizmirstie tīkli var izrādīties nāvējoši bīstami ūdenslīdējiem vai peldētājiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tajā pašā laikā likumsargi turpina tvarstīt maluzvejniekus, starp kuriem ir gan izmisuši bezdarbnieki, gan rūdīti noziedznieki. Rīgas policisti skaidro, ka maluzvejnieku skaits piepilsētā strauji mazinājies – iespējams, aktīvo reidu dēļ tie izvēlējušies citus reģionus, kur tik bieži pārbaudes nenotiek.

Foto:

Dažkārt maluzvejnieki nekautrējas pat uzbrukt zivju sargiem, taču visbiežāk cenšas no atbildības izlocīties melojot – sak, tas nav mans tīkls, gribēju atbrīvot zivis, esmu nejaušs garāmgājējs, taču pret šīm runām vislabākais arguments ir videomateriāli, kuros pirms malumednieku aizturēšanas likumsargi cenšas iemūžināt viņu nodarījumus.

Uzzini vairāk:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas