Kultūras ministrija apgalvo, ka Gaismas pils būvnieki palikuši valstij parādā

0 komentāri

Kurš kuram ir parādā? Tā varētu definēt konflikta sāli starp Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvniekiem un Kultūras ministriju. Vairāku miljonu vērtā nesaprašanās radusies, jo katra no pusēm būvniecības procesa izmaksām piemērojusi atšķirīgu indeksācijas koeficientu, kas, sākoties krīzei, bija labvēlīgs būvniekiem, bet pēdējos gadus – izdevīgs valstij.

Katra puse stingri pastāv uz saviem aprēķiniem un kompromisiem nav gatava, tādēļ, visticamāk, šo strīdu nāksies risināt tiesas ceļā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skandāls ap Gaismas pili. Lai arī tā jau vairāk nekā gadu vērusi durvis apmeklētājiem, būvnieki sūdzas, ka valsts joprojām nav norēķinājusies par daļu no veiktajiem celtniecības darbiem. Tikmēr projekta pasūtītājs jeb Kultūras ministrija šo pārmetumus kategoriski noraida un teic, – tieši būvnieki ir parādā valstij.

Nacionālās bibliotēkas būvnieki šodien sasauca preses konferenci, lai skaidrotu savu versiju, saskaņā ar ko valsts tiem ir parādā 4,8 miljonus eiro. Tas ir pretēji Kultūras ministrija  skaļi paustajam, ka tieši būvnieki ir parādā 5,3 miljonus.

Strīds par summām saistībā ar Gaismas pils projektu radies atšķirīgu indeksācijas koeficientu dēļ. Būvnieki līgumā ierakstītajā formulā indeksāciju aprēķināja pēc vidējām darbaspēka izmaksām objektā, proti, tieši bibliotēkā, bet ministrija – pēc vidējām būvniecības izmaksām, kādas šajā nozarē ir valstī kopumā. Tādējādi katra puse ieguvusi kardināli pretējus rādītājus.

Savukārt Kultūras ministrijā akcentē, – pils būvniecība sākās 2008. gadā un turpinājās krīzes laikā – tad šis indekss būvniekiem bijis izdevīgs zemo cenu dēļ, un domstarpības par tā aprēķināšanu nav bijušas. Iebildumi sākušies pēc krīzes beigām.

Kultūras ministrija tāpat kā būvnieki gatavi šo lietu tālāk risināt tiesā, jo ne viena no pusēm negrasās piekāpties. Savukārt Nacionālās bibliotēkas saimnieki ceļ trauksmi, ka būvnieki joprojām ēkā nav novērsuši būtiskus defektus, piemēram, neesot pabeigta grīdu apdare, nav novērstas tekošā jumta problēmas. Kopumā pašlaik esot 78 šādi defekti. Būvnieki gan tam nepiekrīt.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas