Krogs Citi laiki Rīgas centrā darbojas graustā, kurā notikusi patvaļīga būvniecība

0 komentāri

Sabiedriskās ēdināšanas iestāde Citi laiki Brīvības ielā 41 savu darbību veic ēkā, kura pagājušajā nedēļā tika iekļauta Rīgas graustu sarakstā, kā arī īpašumā konstatēta patvaļīga būvniecība.

Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte informē, ka Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija 10.jūlija sēdē klasificēja ēku Brīvības ielā 41 kā B kategorijas graustu, kas nozīmē, ka tā degradē pilsētvidi un apdraud sabiedrības drošību, kā arī piemēroja paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmi.

Īpašums pieder SIA Hausinvest.

Vēl šā gada martā departamenta darbinieki vizuāli apsekoja būvi un konstatēja, ka īpašniece pieļauj būtiskus bojājumus ēkas lietusūdens sistēmas elementos, to daļēju neesamību, nenodrošina būves logu ailu noslēgšanu, pieļauj būves apdares materiālu plaisāšanu, nodrupšanu un eroziju, kā arī būves fasāžu un citu ārējo konstrukciju savlaicīgu atjaunošanu un krāsošanu atbilstoši būves arhitektoniskajam stilam un apkārt esošajai pilsētvides ainavai.

Aprīlī departaments lūdza īpašniecei paust viedokli par būves turpmāko izmantošanu, konkrēti norādot uz plānotajiem darbiem un to termiņiem, kā arī lūdza iesniegt būves tehnisko atzinumu.

Jūnija sākumā īpašniece informēja departamenta pārstāvjus, ka plāno rekonstruēt būvi kā viesnīcas un kafejnīcas ēku pēc arhitektu biroja SIA “Rigers” izstrādāta projekta.

Rīgas būvvalde departamentu informēja, ka 26.maijā Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvji apsekoja būvi un konstatēja, ka sākta tās atjaunošana un tikuši veikti būvdarbi bez būvatļaujas.

Īpašuma departamenta darbinieki 30.jūnijā atkārtoti vizuāli apsekoja būvi un konstatēja, ka tās vizuālais stāvoklis kopš departamenta darbinieku vizuālās apsekošanas šā gada martā nav uzlabojies, kā arī īpašniece pieļauj būtiskus bojājumus ēkas jumta konstrukcijās.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas