Krogs Citi laiki Rīgas centrā darbojas graustā, kurā notikusi patvaļīga būvniecība

0 komentāri

Sabiedriskās ēdināšanas iestāde Citi laiki Brīvības ielā 41 savu darbību veic ēkā, kura pagājušajā nedēļā tika iekļauta Rīgas graustu sarakstā, kā arī īpašumā konstatēta patvaļīga būvniecība.

Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte informē, ka Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija 10.jūlija sēdē klasificēja ēku Brīvības ielā 41 kā B kategorijas graustu, kas nozīmē, ka tā degradē pilsētvidi un apdraud sabiedrības drošību, kā arī piemēroja paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmi.

Īpašums pieder SIA Hausinvest.

Vēl šā gada martā departamenta darbinieki vizuāli apsekoja būvi un konstatēja, ka īpašniece pieļauj būtiskus bojājumus ēkas lietusūdens sistēmas elementos, to daļēju neesamību, nenodrošina būves logu ailu noslēgšanu, pieļauj būves apdares materiālu plaisāšanu, nodrupšanu un eroziju, kā arī būves fasāžu un citu ārējo konstrukciju savlaicīgu atjaunošanu un krāsošanu atbilstoši būves arhitektoniskajam stilam un apkārt esošajai pilsētvides ainavai.

Aprīlī departaments lūdza īpašniecei paust viedokli par būves turpmāko izmantošanu, konkrēti norādot uz plānotajiem darbiem un to termiņiem, kā arī lūdza iesniegt būves tehnisko atzinumu.

Jūnija sākumā īpašniece informēja departamenta pārstāvjus, ka plāno rekonstruēt būvi kā viesnīcas un kafejnīcas ēku pēc arhitektu biroja SIA “Rigers” izstrādāta projekta.

Rīgas būvvalde departamentu informēja, ka 26.maijā Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvji apsekoja būvi un konstatēja, ka sākta tās atjaunošana un tikuši veikti būvdarbi bez būvatļaujas.

Īpašuma departamenta darbinieki 30.jūnijā atkārtoti vizuāli apsekoja būvi un konstatēja, ka tās vizuālais stāvoklis kopš departamenta darbinieku vizuālās apsekošanas šā gada martā nav uzlabojies, kā arī īpašniece pieļauj būtiskus bojājumus ēkas jumta konstrukcijās.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas