Kritizē valdības lēmumu budžetu ”lāpīt” uz lielo algu saņēmēju rēķina

1 komentārs

Asu kritiku izpelnījusies valdības apņemšanās – nākamā gada budžetu lāpīt uz lielo algu saņēmēju rēķina, ieviešot tā saukto solidaritātes nodokli. Pret to kategoriski iebilst arodbiedrības un darba devēju organizācijas, ar kurām šodien valdība apsprieda nākamā gada valsts budžeta veidošanu. 

Valdība plāno nākamgad ieviest jaunu darbaspēka nodokli. Tas nosaukts par solidaritātes nodokli. Ar to iecerēts aplikt lielās algas, un nodokļa likme būtu līdzvērtīga sociālās apdrošināšanas iemaksām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai lielo algu saņēmējiem no budžeta nebūtu jāizmaksā tūkstošos mērāmas pensijas un pabalsti, savulaik tika ieviesti sociālo iemaksu griesti. Iemaksas jāveic no algas, kas nepārsniedz četrus tūkstošus eiro mēnesī.

Arī nākamgad šie griesti tiek saglabāti, taču tagad ierosināts ar nodokli aplikt arī atlikušo algas daļu, kas pārsniedz četrus tūkstošus. Tas arī ir “solidaritātes nodoklis”.

Tas jāievieš, lai nodokļu sistēmu padarītu taisnīgāku, saka finanšu ministrs.

Algas virs četriem tūkstošiem eiro saņem nepilni pieci tūkstoši strādājošo. Saskaņā ar Finanšu ministrijas prognozēm “solidaritātes nodoklis” valsts budžetu papildinātu par vairāk nekā 40 miljoniem. Tā būtu lielākā ieņēmumu pozīcija no nākamgad plānotajām nodokļu izmaiņām.

Nevis solidaritāte, bet kroplība. Tik skarbi jauno nodokli kritizē darba devēji un arodbiedrības, iebilstot pret budžeta lāpīšanu uz lielo algu saņēmēju rēķina.

Valdības sociālie partneri ir gatavi atbalstīt solidaritātes nodokli vien tādā gadījumā, ja no šīm iemaksām tiktu veidots lielās algas saņēmēja pensijas uzkrājums, nevis finansēts caurums valsts budžetā.

Valdības vadītāja turpinās meklēt kompromisus ar sociālajiem partneriem, bet no ieceres ieviest “solidaritātes nodokli” viņa nav gatava atteikties.

Tikmēr sociālie partneri atgādina, ka šā nodokļa ieviešana ir pretrunā ar valdības solījumu – darbaspēka nodokļus samazināt, nevis celt.

1 komentārs

TOP komentāri

  • ES
    0

    ES

    Visi normālie cilvēki maksā nodokļus no nopelnitās algas pēc konkrētiem likumiem, izrādās,kam alga lielāka par četriem tūkstošiem, no daļas savas algas nodoklus nemaksāja, tagad būs jāmaksā no visas.Kāda tur solidaritāte, tikai godīgums.Kādreiz arī ministru kungi un kundzes kaut ko ierauga.Varbūt ieraudzīs arī, kā nelaist kontrabandu pāri robežai un nodokļu nemaksātājus vispār...

    22.09.2015 17:07

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas