Kritiskā situācijā nonākušajiem piensaimniekiem plāno piešķirt 6,8 miljonus eiro

0 komentāri

Kritiskā situācijā nonākušajiem piensaimniekiem valsts sniegs palīdzību – no valsts budžeta varētu piešķirt 6,8 miljonus eiro lielu ārkārtas atbalstu.

Atbalstu saņemšot visi slaucamo govju īpašnieki. Piensaimnieki par krīzi nozarē un masveida bankrotiem runā jau vairākus mēnešus.

Lielākā problēma ir piena iepirkuma cenas kritums un arvien augošā pārprodukcija. Atbalsts no Eiropas Savienības (ES) šovasar neesot gaidāms, tāpēc tas tikšot piešķirts no valsts.

Piena iepirkuma cenas aprīlī noslīdēja zem 20 eiro centiem par litru piena, bet maijā kritums turpinājās vēl par vienu, diviem eiro centiem.

Savukārt prognozes nākamajiem mēnešiem liecina, ka vasarā piena iepirkuma cena varētu pazemināties līdz pat 12 eiro centiem par vienu kilogramu piena, kas ir zemākais līmenis kopš iepriekšējās krīzes 2009. gadā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas