Zagļi no muzeja aiznes eksponātus 10 000 eiro vērtībā

0 komentāri

No muzeja Aknīstē zagļi pamanījušies aiznest eksponātus 10 tūkst. eiro vētībā!

Aknīstes novadpētniecības muzeja vadītāja Olga Vabeļa uz sena patafona raidījuma Degpunktā komandai atskaņo melodiju, ko mēdzot spēlēt arī eskursantiem skolēniem, lai parādītu, kādas bija viņu vecvecāku diskotēkas. Patafons ir viens no tiem muzeja eksponātiem, kas zagļus nav interesējis. Savukārt vitrīna, kur stāvēja sena nauda, ir pilnībā tukša. Citās vitrīnās trūkst rotaslietu, bronzas priekšmetu un senlaiku monētu. Pazuduši pat ieroči un karavīru galvassegas, no telpām “aiznests” arī dators un fotoaparāts. To, ka nelielais muzejs apzagts, tā vadītāja atklājusi svētdienas rītā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ko zagļi izdarījuši ar signalizāciju, pagaidām nav īsti skiaidrs, taču tā sabojāta un nav darbojusies. Ārā plosījusies vētra un tuvējo māju iemītnieki gulējuši saldā miegā un saka, ka neko neesot redzējuši.

Visticamāk, ka ļaundari iepriekš labi izpētījuši nelielo muzeju, lai pavisam noteikti zinātu, ko ņemt, bet ko – atstāt. Kopējā nozagto eksponātu vērtība ir aptuveni 10 tūkst. eiro, taču kaitējumu nevarot rēķināt tikai naudas izteiksmē. Daudzi no priekšmetiem ir labu cilvēku dāvinājumi, ar kuriem saistās īpaši stāsti. Olga pieļauj – muzeja eksponātus zagļi varētu pārdot kolekcionāriem.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas