Zagļi aizvien biežāk izmanto iespēju ”apciemot” neaizslēgtus mājokļus

0 komentāri

Tuvojoties vasarai, iedzīvotāji biežāk dodas prom no pilsētas. Un tieši šo brīdi izmanto zagļi, un dzīvokļu zādzību skaits pieaug. Taču ceturtā daļa visu mājokļu zādzību notiek tādēļ, ka nav aizslēgtas ārdurvis.

Ik dienu tikai Rīgā un tās apkaimē vien vidēji notiek 5 zādzības no dzīvokļiem un privātmājām. Bet ir arī laba ziņa – ja 2012. un 2013. gadā Rīgas reģionā zādzību skaits pietuvojās diviem tūkstošiem gada laikā, tad pērn to skaits sarucis par piektdaļu. Tas saistīts ar to, ka vairāki grupējumi, kas nodarbojas ar šo rūpalu, pagājušajā gadā nokļuvuši aiz restēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Pārsvarā personas, kuras nodarbojas ar zādzībām no īpašumiem, tas notiek sērijveidā un kad tiek aizturētas šādi grupējumi, samazinās arī zādzības. Šīs personas pēc kāda laika atkal iznāk no cietuma, un 90% gadījumu pēc atbrīvošanas turpina savas noziedzīgas darbības,” stāsta RRP Kriminālpolicijas pārstāvis Dāvis Ķepītis.

Vispopulārākais veids, kā iekļūt mājokļos ir neaizslēgtas ārdurvis. Lai zādzība no mājokļa notiktu, nav jābūt vēlam vakaram vai pat naktij. Ja ārdurvis ir vaļā un mājinieki skatās televīziju, garnadzis veikli un nemanāmi dzīvokļa vai mājas priekšnamā ātri paķer vērtīgas lietas.

Zādzības siltajos gadalaikos, kad iedzīvotāji dodas uz laukiem, notiek biežāk nekā ziemā. ”Šie gadījumi ir paradoksāli, kad cilvēkiem ir apsardzes signalizācija mājās, tad viņu neieslēdz, vai vasaras mēnešos viņš ir privātmājā, bet neieslēdz signalizāciju,” norāda drošības pakalpojumu kompānijas G4S pārstāvis Jānis Ābele.

Visbiežāk zagļu ieguvumi ir maki, mobilie tālruņi, portatīvie datori, kurus ir parocīgi iznest no mājokļa, bet gadās arī lielas zādzības, kad materiālie zaudējumi mērāmi simtos tūkstošos.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas