VIDEO: deviņdesmito gadu reketieri atgriežas, lai atkal “sēdētu”

1 komentārs

Tev noteikti jāizlasa

Bandītiem, kuri deviņdesmitajos gados nodarbojās ar reketu, izspiešanu, šantāžu, laupīšanām un zādzībām, pasaules uztvere nav mainījusies arī šodien. Septiņu cilvēku banda Rīgas centrā centās nolaupīt divus uzņēmējus un izspiest no viņiem naudu, taču mēģinājums beidzās ar to, ka viņu fotogrāfijas tagad variet apskatīt mūsu sižetā.

“Uzlikt jumtu” – šāds vārdu salikums pēdējos piecpadsmit gadus izskan tikai kontekstā ar būvniecības pakalpojumiem, taču deviņdesmitajos gados tas noziedznieku valodā nozīmēja paņemt savā protektorātā uzņēmēju, slaukt no viņa naudu un piedāvāt savus pakalpojumus, kas attiecas uz drošību un aizsardzību.

Tieši šādus jumta pakalpojumus arī 2015. gadā bija izdomājuši sniegt septiņi brašuļi un, lai biznesa sarunas noritētu pārliecinoši, Rīgas centrā pie kādas viesnīcas durvīm nolaupīja divus ārzemju uzņēmējus. Divdesmit minūtes pēc nolaupīšanas ārzemnieki atbrīvoti, bet bandīti aizturēti.

Par biznesa nozari, ar ko nodarbojas cietušie uzņēmēji, policijā neatklāj. Pastāv iespēja, ka arī tā sauktie naudas maisi nodarbojušies ar kaut ko ne visai legālu, piemēram, prostitūtu vervēšanu, cilvēktirdzniecību vai narkotikām. Zināms, ka viens no cietušajiem ir Īrijas, bet otrs Zviedrijas pilsonis.

Toties par aizturētajiem gan informācijas ir daudz, jo viņi paši darbojušies kā legāli biznesmeņi firmā SIA Arvik jau kopš 2004. gada. Viņu mājaslapa internetā ir ļoti populāra, jo vīrieši jau vairākus gadus izteiksmīgā veidā, demonstrējot savus muskuļus, piedāvā atgūt parādus.

Ceturtdien SIA Arvik birojā Gunāra Astras ielā gan neviens piedzinējs nebija sastopams. Ēkas apsargs norādīja, ka kopš aizturēšanas brīža te neviens nav rādījies, kaut gan ne visi firmas darbinieki nonākuši ieslodzījumā.

Skaties video:

1 komentārs

TOP komentāri

  • ods
    +2

    ods

    Vispār jau deviņdesmito gadu, nevis deviņdesmitu

    18.09.2015 02:16

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas