Turpmāk par pavešanu netiklībā aiz restēm būs jāpavada pieci gadi

1 komentārs

Tev noteikti jāizlasa

Saeimas Juridiskā komisija atbalstījusi bargāku sodu noteikšanu par seksuālo vardarbību pret bērniem. Pēc to spēkā stāšanās kriminālatbildība iestāsies arī personām, kas neziņos par pastrādātu dzimumnoziegumu. Par spīti pozitīvajam balsojumam, vairums deputātu un ekspertu pauda šaubas, vai jaunais regulējums mazinās pedofilijas uzliesmojumu Latvijā.

Ideja palielināt sodus par seksuāliem noziegumiem pret nepilngadīgajiem pieder Tieslietu ministrijai.

Saskaņā ar likumprojektu par pavešanu netiklībā aiz restēm būs jāpavada pieci gadi, iepriekšējo trīs gadu vietā. Savukārt par pamudināšanu iesaistīties seksuālās darbībās cietumsods tiks palielināts no viena līdz četriem gadiem.

Šiem nodarījumiem mainīsies klasifikācija, un tie būs smagi noziegumi, kas nozīmē garāku noilguma termiņu un ilgāku probācijas uzraudzību. Noteikta arī kriminālatbildība par neziņošanu. Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers gan aicināja Saeimas atbildīgo komisiju apzināties, ka tikai ar bargiem sodiem pedofilu problēmu atrisināt neizdosies.

1 komentārs

TOP komentāri

 • lee
  0

  lee

  Tikai 5 gadi?
  Un pec tam? Tiem izdzimteniem uz pieres butu jauzraksta,ka vinji ir pedofīli.Lai tad varonīgi staigā pa ielām. Un publicēt vardus,uzvārdus.

  10.09.2015 14:28

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas