Turpmāk par pavešanu netiklībā aiz restēm būs jāpavada pieci gadi

1 komentārs

Saeimas Juridiskā komisija atbalstījusi bargāku sodu noteikšanu par seksuālo vardarbību pret bērniem. Pēc to spēkā stāšanās kriminālatbildība iestāsies arī personām, kas neziņos par pastrādātu dzimumnoziegumu. Par spīti pozitīvajam balsojumam, vairums deputātu un ekspertu pauda šaubas, vai jaunais regulējums mazinās pedofilijas uzliesmojumu Latvijā.

Ideja palielināt sodus par seksuāliem noziegumiem pret nepilngadīgajiem pieder Tieslietu ministrijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Saskaņā ar likumprojektu par pavešanu netiklībā aiz restēm būs jāpavada pieci gadi, iepriekšējo trīs gadu vietā. Savukārt par pamudināšanu iesaistīties seksuālās darbībās cietumsods tiks palielināts no viena līdz četriem gadiem.

Šiem nodarījumiem mainīsies klasifikācija, un tie būs smagi noziegumi, kas nozīmē garāku noilguma termiņu un ilgāku probācijas uzraudzību. Noteikta arī kriminālatbildība par neziņošanu. Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers gan aicināja Saeimas atbildīgo komisiju apzināties, ka tikai ar bargiem sodiem pedofilu problēmu atrisināt neizdosies.

1 komentārs

TOP komentāri

 • lee
  0

  lee

  Tikai 5 gadi?
  Un pec tam? Tiem izdzimteniem uz pieres butu jauzraksta,ka vinji ir pedofīli.Lai tad varonīgi staigā pa ielām. Un publicēt vardus,uzvārdus.

  10.09.2015 14:28

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas