Spaisa sērga mazināta, taču arvien vairāk Latvijā pīpē un audzē “zālīti”

1 komentārs

Kopš spaisa kriminalizēšanas šo psihotropo vielu lietošana ir gājusi mazumā, taču strauji pieaugusi aizraušanās ar kādu citu nelegālu apreibinošu vielu – marihuānu. Zālīti pīpē aizvien vairāk jauniešu, vēsta TV3 Ziņas.

Fakts, ka pieaug marihuānas audzēšana pašpatēriņam un nelegālai izplatīšanai, akcentēts Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas gadskārtējā pārskatā Saeimai par Latvijas nacionālo drošību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pieprasījums pēc marihuānas šā gada deviņos mēnešos ir audzis par pusi salīdzinājumā ar šo laika periodu pērn, rāda Valsts policijas dati. Līdz ar pieprasījumu kāpusi arī dīleru un audzētāju aktivitāte.

Piemēram, “zālītes” audzēšanai speciāli aprīkotas siltumnīcas tiek atklātas gan apdzīvotās, gan neapdzīvotās telpās. Cilvēki audzē gan pašlietošanai, gan tirdzniecībai, un ražu noziedznieki realizē ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs. Noteicēji šīs rūpalas pastāvēšanai Latvijā ir organizētā noziedzība.

Līdz ar to šogad marihuāna ir izvirzījusies narkotiku topa pirmajā vietā, uz zemākām pozīcijām nobīdot metamfetamīnu un spaisu.

Policijā ir kategoriski pret šogad daudz apspriesto marihuānas legalizāciju. Likumsargi uzskata, ka arī soda sankcijas par marihuānas izplatīšanu un lietošanu ir adekvāti bargas. Policijas pārstāvji iesaka vairāk strādāt profilaktiski, skaidrojot jauniešiem, kādu postu veselībai nodara marihuānas lietošana.

Kriminālpolicijas šefs akcentē, – narkotiku un ne tikai marihuānas apkarošana, būs policijas viena no prioritātēm arī nākamajā gadā.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Tauta
    +2

    Tauta

    Ja kāds vēlas tautai stāstīt cik daudz ļauna tas var nodarīt , lai arī pastāsta , ko labu tas dod , lai informē cik kaitīgs tas ir salīdzinājumā ar alkaholu , cigaretēm un citām atkarību raisošām vielām , kuras šobrīd ir legālas.

    13.12.2015 14:25

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas