Šogad robežsardze aizturējusi 91 imigrantu no Vjetnamas

0 komentāri

Valsts robežsardze šogad par robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturējusi 91 Vjetnamas pilsoni un vairākus viņu pārvietotājus, vēsta Valsts robežsardzē.

Kopumā šogad par nelikumīgu zaļās robežas šķērsošanu aizturētas jau 136 personas, no tām 91 ir Vjetnamas pilsonis, bet pārējie ir Afganistānas, Irākas, Krievijas un citu valstu pilsoņi. Turpretī pērn visa gada garumā par zaļās robežas šķērsošanu aizturētas vien 65 personas, tostarp 49 trešo valstu pilsoņi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Valsts robežsardzei ir grūti izskaidrot, kāpēc vērojama vjetnamiešu pastiprināta vēlēšanās nokļūt rietumos, taču norāda, ka līdzīga situācija šobrīd izveidojusies arī Lietuvā. Iepriekšējos gados, piemēram, daudzi nelikumīgas robežas šķērsotāji bija Gruzijas pilsoņi. Vjetnamiešiem galamērķis nav Latvija, bet attīstītās rietumvalstis, piemēram, Vācija.

Šogad pieredzētais liecina, ka Vjetnamas pilsoņi tiek pārvietoti arī automašīnās speciāli ierīkotos slēpņos. Novembra beigās, piemēram, robežsargi un Valsts policijas amatpersonas Alūksnē apturēja automašīnu Volkswagen Transporter un tajā speciāli ierīkotā slēpnī, dubultgrīdā, atrada divus vīriešus un vienu sievieti no Vjetnamas.

Savukārt kādam vjetnamietim došanās uz rietumiem beigusies traģiski. Valsts robežsardzes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks Guntis Pujāts atklājis, ka šoruden pārvietošanas laikā viens no vjetnamiešiem noslīcis. Robežsargu sniegtā informācija liecina, ka vjetnamiešu pārvietotāji ir no Igaunijas, Polijas, Krievijas un Kirgizstānas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas