Autovadītāju pārgalvības dēļ šis gads uz ceļiem izvērties asiņains

0 komentāri

Šogad, tā vien šķiet, valda kāda īpaša aura, kas autovadītājiem liek kļūt pārgalvīgākiem un pārgalvīgākiem. Alkohols, ātrums, zināšanu un iemaņu trūkums un vienkārša pārgalvība – tie ir iemesli, kāpēc statistika izvērtusies ļoti melna.

Rīgas reģiona kārtības policijas priekšnieks Ansis Pumpurs šo darba dienu sāka, izlabojot ierakstus savā uz tāfeles izveidotajā tabulā.  Proti – pēc vakardienas traģiskās avārijas Ķekavas pusē, šomēnes bojā gājuši jau trīs autovadītāji un astoņi satiksmes dalībnieki kopumā. Vakar ap septiņiem vakarā kāds šoferis, veicot pārgalvīgu manevru, 10 kilometrus no Ķekavas apļa zaudēja dzīvību.  Šofera automobilis aizķēris kravas mašīnu, un avārijā tika iesaistīts arī kāds furgons. Furgona vadītājs guva traumas, savukārt vieglās automašīnas šoferis, kurš pārgalvīgi apdzina citus spēkratus, zaudēja dzīvību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vakardienas miglu Ansis Pumpurs notikušajā nevaino – autovadītājam pašam ir jāizvēlas drošs braukšanas ātrums un droši manevri. Aina uz policijas priekšnieka tāfeles iepriecinošāki nekļūst – šogad melnā statistika turpina pieaugt.

Par asiņaināko mēnesi viennozīmīgi kļuvis marts. Tajā – 14 Rīgas reģionā bojāgājušo cilvēku. Viens gājējs, viens velosipēdists, astoņi pasažieri, četri vadītāji.

Traģiskās avārijas lielākoties visas ir viena otrai līdzīgas. Proti, apstākļi vieni un tie paši, tikai vietas un situācijas mazliet atšķīrās.

Šis jau šobrīd ir tiešām asiņains gads uz valsts ceļiem, un mums vēl priekšā divi tumši mēneši ar slideniem ceļiem! Šos ieteikumus var atkārtot simtiem reižu, cerot, ka mums izdosies izglābt kādu dzīvību – lietojiet atstarotājus, nebrauciet pārgalvīgi, nebrauciet dzērumā un nebrauciet galu galā, ja jums nav tiesību un jūs neprotat braukt! Savukārt pasažieri – nekāpiet mašīnās, kurās pie stūres ir piedzērušies cilvēki vai cilvēki bez autovadītāja apliecības. Autobusa biļete, zvans taksistam vai vienkārši lēmums palikt mājās tādā gadījumā var izglābt jūsu dzīvību!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas