Skandalozajā LDz vagonu iepirkumā pārkāpumu nav bijis, secina neatkarīgs audits

1 komentārs

Pēc vairāku dienu klusēšanas, beidzot skandalozā lokomotīvju iepirkuma detaļas bija gatavi komentēt Latvijas dzelzceļa pārstāvji. Uzņēmums kategoriski noliedz, ka kukuļu saņemšanā aizturētais Uģis Magonis būt izrādījis pastiprinātu interesi par četru 30 gadus vecu lokomotīvju iegādi. Par dzelzs rumakiem, kuri katrs maksāja ap 2 miljoniem eiro, pārmaksāts neesot.

Nedēļu pēc Magoņa aizturēšanas viņa bijušie kolēģi Latvijas dzelzceļā klusēja par bēdīgi slaveno dīzeļvagonu iepirkumu, kura rezultāts, visticamāk, bija pusmiljonu eiro vērtā kukuļa mērķis. Satiksmes ministrijas nerunāšanu saista ar neatkarīgu auditu, kas nu ir pabeigts. Tajā neesot atklāti pilnīgi nekādi pārkāpumi vai aizdomīgas lietas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Par spīti cienījamajam vecumam, viena lokomotīve Latvijas dzelzceļam izmaksāja 2 miljonus eiro. Salīdzinājumam – pilnīgi jaunas lokomotīves cena ir tikai divas reizes lielāka. Starptautiskajā iepirkumā piedāvājumu iesniedza tikai viens pretendents – uzņēmums Skinest. Tas pieder Igaunijas oligarham Oļegam Osinosvkim – tam pašam, kas piesaukts kā iespējamais kukuļa maksātājs. Magoņa bijušie kolēģi nešaubās – par vilcieniem nav pārmaksās.

Latvijas dzelzceļa ritošā sastāvā vadība, kas vadīja iepirkuma komisiju, apgalvoja, ka bijušais boss tās darbā nav iejaucies. Lēmumu pirkt lokomotīves pieņēmusi desmit cilvēku komanda. Ja viss noticis godīgi, neatbildēts gan palicis jautājums, kāpēc Magonim maksāts teju pusmiljonu vērtais kukulis. KANB apgalvo, kas tas ir saistīts ar Latvijas dzelzceļa iepirkumiem. Izskanējusi arī versija, ka kuļošana bijusi maksa par uzvarām konkursos ilgtermiņā.

1 komentārs

TOP komentāri

  • arnis
    +1

    arnis

    Neviens nevienam 500 štukas nedāvina. Draugi no ruslandes jau sniedz palīdzīgu roku, sāk remontēt sliedes ua Latviju-izlaidīsiet Uģi remonts beigsies. Nu Laimdota domā ātri.

    13.08.2015 23:27

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas