Policija veic eksperimentu – cik pieaugušo nopirks bērnam alkoholu?

0 komentāri

Lai kontrolētu situāciju saistībā ar alkoholisko dzērienu pārdošanu personām, kuras jaunākas par 18 gadiem, Rīgas pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbinieki kopā ar Slimību profilakses un kontroles centra speciālistiem 2015. gada 15. septembrī veica kontrolpirkumus, iesaistot nepilngadīgu personu.

Kontrolpirkumu laikā alkoholiskie dzērieni nepilngadīgajai personai tika pārdoti trijās tirdzniecības vietās. Par pārdevēju izdarīto pārkāpumu notikuma vietā izrakstīts administratīvā pārkāpuma protokols un uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība, lai izvērtētu juridiskās personas atbildību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Desmit pieaugušajiem nepilngadīgā persona palūdza iegādāties alkoholisko dzērienu. Divas uzrunātās personas izrādījās nevajadzīgi atsaucīgas, iegādājās un nodeva alkoholu nepilngadīgajam. Par minēto pārkāpumu notikuma vietā sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par alkoholisko dzērienu nodošanu nepilngadīgajam.

Policija aicina neatbalstīt alkohola iegādi nepilngadīgajiem un atgādina, ka Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzēta atbildība par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nodošanu nepilngadīgā rīcībā tā, ka šīs vielas kļuvušas nepilngadīgajam brīvi pieejamas lietošanai. Par šādu pārkāpumu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz simt četrdesmit eiro.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas