Policija soda riteņbraucēju par kritienu no velosipēda

22 komentāri

Zemgales policija par kritienu no velosipēda sodījusi riteņbraucēju Jāni, un viņš saņēmis administratīvā pārkāpuma protokolu. Riteņbraucēja jurists šādu policijas lēmumu sauc par brīnumu, bet policija ir nelokāma – kritiens ir pārkāpums un par to jāsaņem sods!

”Braucu uz darbu, uzbraucu uz šā celiņa, kur arī notika nelaimīgais kritiens,” neveiksmīgo dienu atceras Jānis. Viņš izsaucis neatliekamo medicīnisko palīdzību, kas viņu nogādāja Jelgavas slimnīcā. Tur ārsti konstatējuši, ka Jānis kritiena dēļ ticis pie nopietnas gūžas un kājas traumas. Tādos gadījumos slimnīcas pārstāvji ziņo policijai. Ieradušies kārtības sargi un Jānis saņēmis administratīvā pārkāpuma protokolu un ticis sodīts. Vaicāts, vai traucējis kādu, vai bija lietojis alkoholu, Jānis ir noraidošs. ” To arī parādīja ekspertīze,” atklāj Jānis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jurists Māris Vaitekūns atklāj, ka 30 gadu jurista pieredzē viņš tādus brīnumu redz pirmo reizi. ”Cilvēks, kurš ir pakritis, viņam par to izraksta administratīvā pārkāpuma protokolu un sauc pie atbildības,” sašutumu neslēpj jurists.

Foto

Jelgavas policijas lēmumu Jānis un viņa aizstāvis Māris Vaitekūns pārsūdzējuši Zemgales reģiona pārvaldē, taču viņi Jelgavas kolēģu lēmumu atstājuši spēkā. ”Tātad ir ceļu satiksmes noteikumi, kuri nosaka, kā mums jāuzvedas uz ceļa. Nu, tie noteikumi nenosaka, ka mums jākrīt… Mums jāpiedalās satiksmē, neradot zaudējumus ne apkārtējiem, ne arī pašiem sev,” lēmuma pamatojumu skaidro Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes inspektors Aigars Tutiņš, ”ja tie ir radušies, ja kaut kas ir pārkāpts, tad par to ir jāsaņem sods.”

Bez Tabu: Ja gādās nokrist, tad jāsaņem sods?
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes inspektors Aigars Tutiņš: Es domāju, ka mums nav jāpieņem krišanas gadījums.

”Ja mēs saņemsim izsaukumu par ceļu satiksmes negadījumu, tad mēs rīkosimies atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem,” nelokāms savos uzskatos ir Aigars Tutiņš.

Savukārt Jānis atklāj, ka ar velosipēdu minies lēnu, taču ceļa posms, kur noticis negadījums, nav bijis nokaisīts, un uz tā bijis “melnais ledus”. ”Tā vietā, lai atrastu vainīgo personu, kas nenokaisīja minēto ceļa posmu, policijai ir vienkāršāk sastādīt protokolu šai te cietušai personai,” kritisks ir Māris Vaitekūns. “Visinteresantākais ir tas, ko tad Jānim inkriminē! Proti [cietušā pārstāvis citē – red.], Jāņa Kārkliņa situācijā konstatējams, ka zaudējumi nodarīti valsts instancēm. Tas vispār ir kaut kāds ārprāts!” pārsteigts par soda pamatojumu ir cietušā jurists.

Vairāk par absurdo policijas lēmumu skaties video!

Video

22 komentāri

TOP komentāri

 • Janka
  +20

  Janka

  Bet kas tas par likumu, kur tāds rakstīts, un kurš pants????
  Policista kungu jāatlaiž, jo viņš arī nodara zaudējumus valstij saņemot algu!!!!

  14.05.2015 23:12

 • Ruta
  +16

  Ruta

  Murgs,murgs un tas ļ . cien. policista kungs izskatās un izklausās pēc īstākā DEMAGOGA. Neizprotama valsts un vēl neizprotamāki likumi ,paliek baisi pārvietoties ,elpot,šķaudīt,kur nu vēl nejauši nokrist ar vai bez vekosipēda !!!

  14.05.2015 21:10

 • agrita dzina
  +15

  agrita dzina

  Ne par velti tam policistam uzvārds Tūtiņš.Cienīgs uzvārda nesējs.
  Vēl stulbaku neko lasijusi neesmu, sanāk ari ja gājējs nokrīt un nonāk slimnīcā tad ar var sodu dabūt.

  15.05.2015 00:54

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas