Pērn pusaudzim Latvijā par slepkavību piespriesti 11 gadi cietumā

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem puse ieslodzīto ir notiesāti tieši par smagiem noziegumiem – izvarošanām un slepkavībām. Pagājušajā gadā vienam nepilngadīgajam par slepkavību piespriesti 11 gadi cietumā, ziņo raidījums 900 sekundes.

Teju visi iestādes audzēkņi šausminošos noziegumus pastrādājuši alkohola vai narkotiku atkarības dēļ.

Apmēram pirms trim gadiem tolaik 15 gadus vecais Artūrs kopā ar pilngadīgu paziņu pastrādāja noziegumus, par kuriem abiem tiesa piemēroja vairāk nekā 10 gadus cietumā. Viņš stāsta: “Sāku zagt un pastrādāt noziedzīgus nodarījumus, sāku no mazākiem, un pamazām uz lielākiem aizgāja. Esmu te par slepkavības mēģinājumu.”

Artūrs ir viens no 33 ieslodzītajiem, kuri sodu izcieš Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem. Iestādes priekšnieks Andris Pāže norāda, ka ieslodzīto skaits gadu no gada nemainās, tomēr arvien biežāk cietumā nonāk nepilngadīgie, kuri pastrādājuši ļoti smagus noziegumus.

Skaties foto!

A. Pāže stāsta, ka arvien vairāk noziegumu izdarīti apreibinošu vielu ietekmē vai arī lai dabūtu naudu šo vielu pirkšanai. Tas ir iemesls, kāpēc noziegumi kļūst nežēlīgāki – jaunieši tos paveic, atkarību dzīti.

Skaties video!

0 komentāri

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas