Pēdējā laikā pieaug apzagto dzīvokļu skaits; pārliecinies, vai tavs mājoklis ir drošībā

0 komentāri

Saistībā ar to, ka pēdējā laikā pieaug zādzības no dzīvokļiem, policija vēlas atgādināt iedzīvotājiem primāros drošības pasākumus pret zādzībām no mājokļa.

Atceries!

  • neglabāt atslēgas svešām personām pieejamās vietās, piemēram, zem durvju tepiķiem, slēptuvēs” pie durvīm utt.;
  • parūpēties par izturīgām durvīm un drošākām slēdzenēm, labāk, ja tās būtu divas. Jāpārliecinās, ka durvju slēdzenes ir labā tehniskā stāvoklī;
  • aizejot no mājām, jāpārbauda, vai labi aizvērti logi un durvis;
  • atrodoties mājās, durvis jātur aizslēgtas;
  •  gadījumā, ja mājās tiek glabātas dārglietas, vērtspapīri, lielas naudas summas, tad būtu vērts aizdomāties par seifa iegādi;
  •  aizbraucot uz ilgstošāku laiku, uzticiet tuviem cilvēkiem vai labiem kaimiņiem pieskatīt jūsu īpašumu – periodiski apmeklēt dzīvokli un regulāri izņemt pastu. Dzīvokļa atslēgas jāuztic tikai ļoti tuviem, labi pazīstamiem cilvēkiem, par kuriem esat droši. Atstājiet viņiem sava mobilā tālruņa numuru.

Gadījumā, ja jūs redzat pie savām dzīvesvietām aizdomīgas personas vai zādzības mēģinājumu vai ja kāds mēģina uzlauzt svešu dzīvokli, nekavējoties zvaniet uz policiju pa tālruni: 110, jo, operatīvi reaģējot un laikus ierodoties notikuma vietā, policija var paspēt novērst iespējamo zādzību. Ja iedzīvotāji aktīvāk aizsargās savu īpašumu, painteresēsies, ko līdz šim neredzēta persona dara kāpņu telpā, retāk saskarsimies ar šādiem noziegumiem un padarīsim mūsu vidi daudz drošāku!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Dzīvesvietas drošības uzlabošana par 100% jūs nepasargā no zādzības, taču būtiski apgrūtina zagļa ”darbu” un palielina jūsu drošību. Sargiet sevi un savu īpašumu!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas