Par ”spaisa” tirgošanu piespriež piecus gadus cietumā

0 komentāri

Problēmas ar ”spaisa” tirgošanu un lietošanu sākās jau aptuveni 2008. gadā, kad daudzviet Latvijā parādījās bodītes, kur tirgoja jaunas narkotiskas vielas. Tirgotāji savu preci sauca par vīrakiem un citām nekaitīgām lietām, aizbildinoties, ka tikai klienti paši izvēlās tos pīpēt, savukārt pārdevēji ir pavisam nevainīgi.

Gāja laiks, un nekaunība auga augumā. Tirgotāji klientiem stāstīja par sajūtām, kādas rodas no legālās zālītes, bet likumdevēji bija izmisumā. Aizliedz vienu vielu, uzradās jauna. Apkārt staigāja sapīpējušies pusaudži un bērni, kuri viens pēc otra nonāca mediķu rokās. Kolīdz likums beidzot atļāva, tirgotāji un pat lietotāji tika ņemti tā teikt pie dziesmas. Bija pilsētas, kurās tas notika ļoti aktīvi. Viena no tām – Jelgava.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Protams, savu lomu spēlēja arī aktīvisti, kuri ”spaisa točkas” sāka dedzināt. Kamēr veikals izdedzis, tirgošanās nesanāk, un vēl arī telpu īpašnieki šķībi skatās uz nomnieku un viņa nodarbošanos.

Galu galā rezultāts – augu maisījumus nu var iegādāties no rokas un ļoti reti kur, savukārt pārdevējus sāk tiesāt.

Jelgavas tiesā stājies spēkā spriedums krimināllietā, kurā par apreibinošo vielu jeb tā dēvētā ”spaisa” iegādāšanos un realizēšanu apsūdzēts kāds vīrietis.

Tiesa nosprieda apsūdzēto Kristeru Tušinski atzīt par vainīgu un sodīt ar brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un ar probācijas uzraudzību uz vienu gadu.

Apsūdzētais ar mērķi pārdot no kāda cilvēka iegādājās ne mazāk kā 32 gramus augu valsts izcelsmes vielas, kas satur psihotropo vielu un 21 gramu pulverveida vielas, kas arī satur aizliegtas narkotikas.

Turklāt vīrietis sazinājās ar savu paziņu un piedāvāja arī viņam piedalīties “spaisa” realizēšanā.

No apsūdzētā tika veikts arī tā sauktais kontrolpirkums. Narkotikas viņš pārdeva pie skolas. Tagad viņam  piecus gadus būs jāpavada aiz restēm.

Vairāk skaties pievienotajā video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas