Par krāpšanos ar kases aparātiem un grāmatvedību aizturētas divas noziedznieku grupas

0 komentāri

Valsts policijas Rīgas reģiona Kriminālpolicija, veicot apjomīgu izmeklēšanu, aizdomās par krāpšanos ar kases aparātiem un grāmatvedības dokumentiem peļņas gūšanas nolūkā, kā arī nolūkā izvairīties no nodokļu nomaksas, aizturējusi divas personu grupas, portālu Skaties.lv informēja Valsts policijas pārstāvji.

Kases aparāti izmantoti gadiem, nelegālajā shēmā iesaistīti uzņēmumi,kas tirgoja gan pārtiku, gan rūpniecības preces. Iesaistīts arī viens veikalu tīkls, kas gan neesot liels. Kopumā četru gadu laikā valsts budžets zaudējis vairāk par vienu miljonu eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šobrīd policijai zināmas arī jau vismaz 13 uzņēmumu amatpersonas, kuras, lai izvairītos no nodokļu nomaksas, izmantojušas minēto personu pretlikumīgos pakalpojumus.

Veicot operatīvo darbu, RRP Kriminālpolicija noskaidroja, ka Rīgā darbojas vairākas personas, kas, maskējoties kā grāmatvedības pakalpojumu sniedzēji, par samaksu piedāvā Rīgas pilsētā esošajiem uzņēmumiem grāmatvedības dokumentu un statistiskās informācijas viltošanu, kā arī kases aparātu datu sagrozīšanu, tādā veidā ļaujot uzņēmumiem slēpt patiesos ienākumus.

Izmeklēšanas gaitā sākotnēji aizturētas četras personas – 1940., 1967. un 1977. gadā dzimuši vīrieši, kā arī 1953. gadā dzimusi sieviete. Minētās personas veica čeku, kvīšu, pavadzīmju un citu grāmatvedības dokumentu viltošanu un realizēšanu, tādā veidā ļaujot uzņēmumiem, kas izmantoja šos dokumentus, fiktīvā veidā palielināt savus izdevumus ar mērķi samazināt valsts budžetā iemaksājamā pievienotās vērtības nodokļa apmēru.

Tāpat minētās personas par attiecīgu samaksu izdarījušas elektroniskas manipulācijas ar uzņēmumu kases aparātiem, veicot to datu sagrozīšanu, kā rezultātā kases aparāts atspoguļoja nepatiesus, mazākus, uzņēmuma ienākumus, tādējādi ļaujot izvairīties no nodokļu nomaksas.

Turpinot izmeklēšanu, RRP Kriminālpolicija nonāca uz pēdām un aizturēja vēl divas personas – 1974. un 1979. gadā dzimušus vīriešus –, kas līdzīgi kā iepriekš aizturētās personas veica elektronisko kases aparātu datu sagrozīšanu, par samaksu piedāvājot šādu pakalpojumu citiem uzņēmumiem.

Uz šo brīdi policija papildus sešiem nelikumīgo pakalpojumu sniedzējiem ir noskaidrojusi un par aizdomās turētajām atzinusi arī 13 Rīgas teritorijā darbojošos uzņēmumu amatpersonas, kas izmantojušas krāpnieciskos pakalpojumus – iegādājušās viltotus dokumentus un izmantojušas sagrozītus kases aparātus nolūkā slēpt patiesos uzņēmuma ienākumus un izvairīties no nodokļu maksāšanas.

Saistībā ar notikušo ir uzsākti vairāki kriminālprocesi, kuru ietvaros veiktas kratīšanas un izņemti jau vairāk nekā 30 kases aparāti. Policija turpina izmeklēšanu un neizslēdz, ka aizdomās turēto personu loks var paplašināties.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas