Noziedzībā apsūdzēto deputātu Liepiņu attaisno Jelgavas tiesa

0 komentāri

Jelgavas tiesa attaisnojusi Saeimas deputātu Daini Liepiņu, kuram bija izvirzītas apsūdzības par sešu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu – nepatiesu ziņu norādīšanu amatpersonas deklarācijā. Tiesā skaidro, ka netika gūti pierādījumi Liepiņa vainai, savukārt pats deputāts ir pārliecināts, ka šī lieta ir mēģinājums ar viņu izrēķināties.

Dainis Liepiņš bija apsūdzēts septiņos noziedzīgos nodarījumos, kas izdarīti laikā no 2010. līdz 2012. gadam un saistīti ar nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā. Pēc apsūdzības uzskatiem, Liepiņš nepareizi norādījis lielas naudas summas, un par to prokurore lūdz viņu sodīt ar 3600 eiro naudas sodu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vēlāk prokurore samazināja epizožu skaitu un grozīja apsūdzību. Liepiņš skaidroja, ka, aizpildot deklarācijas, pieļāvis cilvēciskas kļūdas, kas valstij nav radījušas zaudējumus. Viņaprāt, lietu safabricējuši viņa oponenti – tas bijis politisks pasūtījums ar Jelgavas mēru saistītu cilvēku interesēs. Jelgavas tiesa piekrita komunicēt tikai rakstveidā. Skaidrojums tiesas lēmumam, kas labvēlīgs Liepiņam, ir pavisam lakonisks.

Netika iegūti pierādījumi noziedzīga nodarījuma sastāva esamībai Daiņa Liepiņa darbībās, par kurām celta apsūdzība. Pārējais pamatojums un motivācija būs pieejama pilnajā spriedumā 2. oktobrī. Citus komentārus tiesnese šobrīd neizteiks.

Līdz šim tiesvedības dēļ Liepiņš nedrīkstēja piedalīties Saeimas sēdēs. Taču arī šis labvēlīgais spriedums vēl nedod tiesības pilnvērtīgi piedalīties parlamenta darbā. Ja prokuratūra lietu pārsūdzēs, tā būs jāskata no jauna, un tikmēr Liepiņu Saeimas plenārsēžu zālē neredzēsim. Prokurore paziņojusi, ka pagaidām vēl nav izlēmusi, vai lietu pārsūdzēs. Tas būšot skaidrs pēc iepazīšanās ar pilnu sprieduma tekstu.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas