Rīgā ar viltu nolaupa astoņus gadus vecu puisīti un prasa 450 eiro izpirkuma maksu

2 komentāri

Vakar Rīgas Teikas iecirknī vērsās kāda 1972. gadā dzimusi sieviete, kura pastāstīja, ka ap pulksten 14:30 saņēmusi īsziņu no astoņgadīgā dēla mobilā tālruņa, pēc kuras sievietes saprata, ka dēls ir nolaupīts.

Īsziņas tekstā bija minēts, ja sieviete grib vēl kādu reizi redzēt savu dēlu, tad viņai noteiktā vietā un laikā ir jānogādā 450 eiro izpirkuma maksa. Īsziņas sūtītājs brīdināja par nevēršanos policijā, jo tas izraisīšot vēl smagākas sekas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Teikas iecirkņa darbinieki nekavējoties uzsāka kriminālprocesu, un sadarbojoties ar vairākām Valsts policijas struktūrvienībām, uzsāka operatīvos meklēšanas pasākumus. Ap pulksten 18:20 ķīlnieku krīze tika atrisināta – atbrīvots ķīlnieks un aizturēta iespējamā vainīgā persona.

Aizturētais tika nogādāts iecirknī, kur policisti noskaidroja, ka tas ir kāds ģimenei tuvs cilvēks. 1994.gadā dzimušais jaunietis iepriekš bijis tiesāts par zādzību.

Pret aizturēto ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 154.panta 3.daļas par ķīlnieku sagrābšanu, ja tas saistīts ar draudiem noslepkavot, nodarīt miesas bojājumus vai turpmāk aizturēt šo personu nolūkā piespiest fizisko vai juridisko personu vai personu grupu izdarīt kādu darbību, izvirzot to par noteikumu ķīlnieka atbrīvošanai, kā arī ja tas izdarīts pret mazgadīgo.

Šādam noziegumam likumā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

2 komentāri

TOP komentāri

 • ha
  0

  ha

  NEMULDI ! Astoņgadīgam zēnam aukli pie pakaļas nevajag....

  14.01.2015 17:24

 • auni
  0

  auni

  nekas jau vinjam nedraudes,tai likuma nekas konkrets nav neieverots,nekur nav mineets kas tas par smagakam sekam butu,un jebkura gadijuma ja kartigs advokats pastradatu ,tad vispar nekas nebutu,,vel vecaki dabutu pa dirsu,pa to ka 8 gadigs berns bez uzraudzibas

  14.01.2015 17:12

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas